Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Męka i śmierć Pana naszego Jezusa Chrystusa – Plenerowe widowisko w Dębe

Plenerowe widowisko pt. Męka i śmierć Pana naszego Jezusa Chrystusa prezentowane jest po raz 28. w okresie poprzedzającym Wielki Tydzień, w Kaliszu i w wielu miejscowościach regionu.

W tym roku, w niedzielę, 24 marca  o godz. 19.30 zapraszamy do miejscowości Dębe na plac przy Sanktuarium Matki Bożej Dębskiej, Wychowawczyni i Opiekunki (Dębe 21)

W misteryjnym widowisku biorą udział aktorzy – amatorzy, którzy od wielu lat wcielają się z powodzeniem w role Apostołów, kapłanów Sanhedrynu, żołnierzy, kobiet jerozolimskich, a przede wszystkim w role najważniejszych postaci dramatu – Jezusa, Piotra Apostoła, Piłata i Kajfasza. Tradycyjnie też udział w Misterium bierze Straż Rzymska z kaliskiej Katedry.

Warto więc, w okresie poprzedzającym Wielki Tydzień, wziąć udział w Misterium, w zadumie i refleksji nad życiem, śmiercią i tajemnicą Zmartwychwstania przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkanocy.

Misterium współorganizuje Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Dębe.

Foto: Karolina Bazan

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze