Memoriał Tadeusza Pasika

W Kaliszu już po raz dwudziesty ósmy odbyły się Regaty Kajakowe ˗ Memoriał Tadeusza Pasika. W zawodach noszących imię prekursora kaliskiego kajakarstwa wzięło udział ponad sto zawodniczek i zawodników.

Znakomicie spisali się zawodnicy sekcji kajak polo, którzy startowali w rozgrywanych na dystansie 200 m biegach czwartym i piętnastym, zajmując wszystkie miejsca na podium. W czwartym biegu złoty medal zdobyła Maria Müller, druga była Wiktoria Kwiatkowska, a trzecia Jagoda Wawrosz. W biegu piętnastym zwyciężył Adam Miziołek, drugi był Krzysztof Handke, natomiast trzeci – Borys Parczyński, wszyscy z KTW.

W sumie rozegrano dwadzieścia jeden biegów. W biegu memoriałowym pierwsze miejsce zajął KS Energetyk Poznań, wyprzedzając KTW Kalisz i KKS Sieradz. Dzięki zniesieniu części obostrzeń zawody mogły odbyć się z udziałem kibiców. Zawodników dopingowali m. in. Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza oraz wiceprezydenci: Grzegorz Kulawinek i Mateusz Podsadny. Medale sportowcom wręczali też przedstawiciele sponsorów sekcji kajak polo: największej polskiej sieci supermarketów Polo market i firmy Pro-Med. Health & Care. Memoriał Tadeusza Pasika jest organizowany co roku przez Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie dla upamiętnienia wybitnego trenera i jednego z prekursorów kajakarstwa w Kaliszu.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze