Miasto Kalisz docenione za rozwój budownictwa komunalnego

Miasto Kalisz zajęło 2. miejsce w organizowanym przez pismo samorządu terytorialnego "Wspólnota" rankingu "Budownictwo komunalne i społeczne 2000-2020" w kategorii miast na prawach powiatu.

Ranking został opracowany przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem prof. dr hab. Pawła Swianiewicza na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Łączna liczba mieszkań społecznych czynszowych oraz komunalnych, które są inwestycją samorządu w latach 2000 – 2020, została podzielona przez 1000 mieszkańców. Tak zebrane informacje posłużyły do opracowania rankingu. Kalisz osiągnął wynik 13,107. 

"Wyróżnienie jest dowodem, że nasze działania w zakresie rozwoju mieszkalnictwa są zgodne z oczekiwaniami mieszkańców i zauważane w skali kraju. Prowadzona konsekwentnie polityka pozwoli w przyszłości stanąć na czele rankingu "Wspólnoty", a przede wszystkim w jak największym stopniu zaspokoić potrzeby mieszkaniowe kaliszan, a te są bardzo duże"

powiedział Krystian Kinastowski - prezydent Miasta Kalisza

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter