Miasto Kalisz wspiera szpital w Wolicy

W ramach rozbudowy Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy, przy budynku budowany jest pawilon do rehabilitacji pulmonologicznej. Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski przekazał kwotę 60 tysięcy złotych na wyposażenie pawilonu.

Jest to kolejna część pomocy dla szpitala w Wolicy, z którego korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu, ale również naszego miasta. Dwa lata temu placówka ta także otrzymała od władz miejskich pomoc, wtedy w wysokości 300 tysięcy złotych, które przeznaczone zostały na zakup ambulansu transportowego. W 2020 roku dotacje przekazano zaś na:

– zakup sprzętu medycznego ratującego życie oraz bieżący zakup środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych – 100.000 zł,

– na zakup sprzętu medycznego w związku z przekształceniem w podmiot leczniczy jednoprofilowy, dedykowany dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 – kwota 100.000 zł,

–  zakup zamrażarki laboratoryjnej do szczepionek przeciwko COVID-19 – 27.000 zł 

Nowy pawilon o powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych powstanie w ciągu najbliższego kwartału, a to z uwagi na konstrukcję o charakterze modułowym. Na początku przyszłego roku placówka przyjmie pacjentów, którzy wymagają rehabilitacji. Koszt inwestycji ma się zamknąć w kwocie 6 milionów złotych. 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter