reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Miasto oferuje mieszkania do remontu

2 listopada został ogłoszony szósty i ostatni w tym roku wykaz lokali do remontu na koszt własny przeznaczony dla rodzin i osób posiadających uprawnienia do przydziału bądź zamiany lokalu mieszkalnego z komunalnego zasobu Miasta Kalisza.

Każdego roku, co 2 miesiące, Miasto Kalisz oferuje mieszkania do remontu na koszt własny. Propozycje Miasta od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem kaliszan. Ostatni w tym roku wykaz lokali do remontu na koszt własny przyszłego najemcy będzie ogłoszony 2 listopada br. i obejmować będzie 32 lokale, a więc zdecydowanie więcej niż w poprzednich miesiącach.

Do dyspozycji mieszkańców będą zarówno mieszkania małe, jedno- i dwupokojowe, jak i większe, posiadające trzy i cztery pokoje. Powierzchnia wytypowanych lokali waha się między 30 a 74 m2. Duże zróżnicowanie, również pod względem lokalizacji, ułatwia kaliszanom wybór mieszkania dostosowanego do ich potrzeb.

Zasada korzystania z ogłoszonego wykazu jest bardzo prosta i przejrzysta. Z oferty mogą skorzystać wyłącznie rodziny i osoby posiadające uprawnienia do przydziału bądź zamiany lokalu mieszkalnego z komunalnego zasobu Miasta Kalisza. Lokale należy wyremontować w terminie 3 miesięcy na podstawie zawartej umowy na remont lokalu. W tym czasie osoby, które zawarły taką umowę, nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Osoby zainteresowane będą mogły obejrzeć mieszkania od 7 do 10 listopada 2022 r. Z kolei wnioski na maksymalnie trzy wybrane przez siebie mieszkania będzie można składać do 16 listopada 2022 roku w siedzibie Urzędu Miasta Kalisza przy ul. Kościuszki 1a, w Biurze Obsługi Interesanta, przy stanowisku nr 24. Wykaz mieszkań oraz niezbędne informacje znajdują się także na stronie internetowej TUTAJ. Formularz wniosku o przydział lokalu do remontu na koszt własny można pobrać ze strony TUTAJ.

Kolejna edycja już w styczniu 2023 r.

źródło: Urząd miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze