Miasto rozpoczyna akcję #KaliszdlaZiemi

"Każdy z nas ma wpływ na to, jak wygląda miejsce, w którym żyjemy. Ekologia to szerokie pojęcie. Poprzez akcję #KaliszdlaZiemi chcemy zwrócić uwagę mieszkańców na to, jak ważne są przedsięwzięcia proekologiczne i pokazać, w jaki sposób zarówno Miasto, jak i sami kaliszanie, wspierają i mogą wspierać naszą planetę" - mówi prezydent Krystian Kinastowski.

W Kaliszu przybywa roślin. W najbliższym czasie posadzonych zostanie tysiąc drzew. Część z nich otrzymają sami mieszkańcy.

Osoby, które w najbliższą sobotę przywiozą swoje odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ulicy Smolnej (wjazd od ul. Piwonickiej), mogą liczyć na zielony upominek – półtorametrowe drzewka, gotowe do posadzenia. Miasto ma do rozdania pół tysiąca klonów, przekazanych przez Nadleśnictwo Kalisz.

W ramach akcji #KaliszdlaZiemi Miasto chce podzielić się nie tylko drzewami. Ma do rozdania również nasiona łąk kwietnych. Można je wymieszać z trawą, dosiać na rosnącym trawniku, czy w donicy balkonowej, a kwiaty chętnie odwiedzą pszczoły, trzmiele i inni zapylacze. Jednak ekologia to nie tylko rośliny, wzbogacające ekosystem. Władze zapowiadają, że zadbają również o małe i najmniejsze stworzenia. Jak? Szczegóły mamy poznać w najbliższych dniach.


Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter