reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Miasto rozpoczyna akcję #KaliszdlaZiemi

„Każdy z nas ma wpływ na to, jak wygląda miejsce, w którym żyjemy. Ekologia to szerokie pojęcie. Poprzez akcję #KaliszdlaZiemi chcemy zwrócić uwagę mieszkańców na to, jak ważne są przedsięwzięcia proekologiczne i pokazać, w jaki sposób zarówno Miasto, jak i sami kaliszanie, wspierają i mogą wspierać naszą planetę” – mówi prezydent Krystian Kinastowski.

W Kaliszu przybywa roślin. W najbliższym czasie posadzonych zostanie tysiąc drzew. Część z nich otrzymają sami mieszkańcy.

Osoby, które w najbliższą sobotę przywiozą swoje odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ulicy Smolnej (wjazd od ul. Piwonickiej), mogą liczyć na zielony upominek – półtorametrowe drzewka, gotowe do posadzenia. Miasto ma do rozdania pół tysiąca klonów, przekazanych przez Nadleśnictwo Kalisz.

W ramach akcji #KaliszdlaZiemi Miasto chce podzielić się nie tylko drzewami. Ma do rozdania również nasiona łąk kwietnych. Można je wymieszać z trawą, dosiać na rosnącym trawniku, czy w donicy balkonowej, a kwiaty chętnie odwiedzą pszczoły, trzmiele i inni zapylacze. Jednak ekologia to nie tylko rośliny, wzbogacające ekosystem. Władze zapowiadają, że zadbają również o małe i najmniejsze stworzenia. Jak? Szczegóły mamy poznać w najbliższych dniach.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze