2-Latarnik-1200x200-Zyczenia-Wielkanocne-Uniwersytet-Kaliski-baner-2024
Baner 3D
baner_GM

Miażdżące zwycięstwo KKS-u na Majkowskim Wembley

Aż 8 bramek zaaplikowali swoim rywalom podopieczni Bogdana Zająca. Po występie w dobrym stylu, KKS pokonał trzecioligową Pogoń Nowe Skalmierzyce 8:0. Wśród kakaesiaków na listę strzelców wpisali się Daniel Kamiński, Filip Kendzia, Michał Borecki, Mateusz Majewski oraz dwukrotnie Piotr Giel i Bartosz Gęsior.

Zawodnicy Pogoni nie byli w stanie już od pierwszych fragmentów starcia nawiązać walki z “Trójkolorowymi”. W 4. minucie sparingu dogranie główką Wiktora Walczaka wykorzystał Piotr Giel, który piętką zdobył otwierające trafienie. Duma Kalisza często korzystała z indywidualnych błędów rywali. Po stracie piłki w środkowej części boiska, w 18. minucie, kakaesiacy wypracowali groźny i szybki kontratak. Prostopadłe podanie Giela, w akcji “sam na sam”, wykorzystał Daniel Kamiński. Dobrze spisujący się w test-meczu Piotr Giel był bezlitosny dla zawodników Pogoni. Po podaniu Mateusza Gawlika w okolice 11. metra, napastnik KKS-u celnie i skutecznie uderzył na bramkę przyjezdnych. Po niespełna 30 minutach, na Majkowskim Wembley, KKS prowadził już 3:0. Na kolejne trafienie nie czekaliśmy długo. Wrzutkę Andrzeja Kaszuby z rzutu rożnego, uderzeniem z główki wykończył Filip Kendzia, ustalając wynik pierwszej połowy na 4:0.

Druga część sparingu to także festiwal goli w wykonaniu “Trójkolorowych”. Krótko po wznowieniu gry, Mateusz Majewski wykorzystał podyktowaną jedenastkę. Kolejny gol padł w 65. minucie, gdy po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, z linii bramkowej do siatki futbolówkę zapakował Michał Borecki. Warto wspomnieć, że asysta przy tym trafieniu należała do Mateusza Majewskiego. Napastnik Dumy Kalisza ponownie dołożył cegiełkę do następnego gola, tym razem Bartosza Gęsiora z 78. minuty. Kakaesiak zagrał dobrą, górną piłkę w kierunku wbiegającego kolegi. Rezultat sparingu, na 7 minut przed ostatnim gwizdkiem, ustalił Gęsior, który strzałem z główki, po dośrodkowaniu z rożnego, pokonał goalkeepera Pogoni.

W meczu, oprócz reprezentantów Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz, wystąpił zawodnik testowany. Był nim 20-letni Hubert Białogłowicz, ostatnio grający w czwartoligowym zespole Karpat Krosno. Białogłowicz to nominalny lewy pomocnik oraz napastnik.

Kakaesiacy, w zimowym cyklu sparingów 2022, jak dotąd mają komplet zwycięstw. W poprzednich starciach zdobyli 15 bramek, tracąc zaledwie 1 gola. Czwarty i zarówno najbardziej wymagający test-mecz już w najbliższy piątek. Podczas wyjazdowej rywalizacji, KKS zmierzy się z ekstraklasową Lechią Gdańsk.

Sparing #3, 26.01.2022, godz. 18:00, Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu
KKS Kalisz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 8:0 (4:0)
1:0 Piotr Giel 4. min, 2:0 Daniel Kamiński 18. min, 3:0 Piotr Giel 28. min, 4:0 Filip Kendzia 33. min, 5:0 Mateusz Majewski 47. min k., 6:0 Michał Borecki 65. min, 7:0 Bartosz Gęsior 78. min, 8:0 Bartosz Gęsior 83. min.

KKS Kalisz: Mateusz Górski (82. min Tomasz Trzęsała) – Karol Smajdor (30. min Wiktor Smoliński, 61. min Kacper Dudek), Bartosz Waleńcik (46. min Bartosz Gęsior), Mateusz Gawlik (30. min Filip Kendzia, 75. min Przemysław Stolc), Mateusz Mączyński (46. min Jakub Staszak, 75. min Maurycy Przybył) – Andrzej Kaszuba (46. min Adrian Łuszkiewicz, 69. min Wiktor Smoliński) – Bartłomiej Putno (46. min Maurycy Przybył, 65. min Adam Zadka), Wiktor Walczak (46. min Mateusz Majewski), Mateusz Wysokiński (46. min Michał Borecki), Daniel Kamiński (46. min Hubert Białogłowicz) – Piotr Giel (46. min Miłosz Matuszewski).

Żółte kartki (KKS): Gęsior, Gawlik.

Źródło: KKS Kalisz