baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Michał Kaczmarczyk Trio już 27 maja w Akceleratorze Kultury

Przed nami koncert Michał Kaczmarczyk Trio w ramach cyklu „Ciśnienie na muzykę”, który odbędzie się 27 maja o godz. 19:00 w Akceleratorze Kultury. To autorski projekt gitarzysty jazzowego, kompozytora i absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach oraz w Poznaniu. W skład zespołu, poza liderem, wchodzą utalentowani, doświadczeni i wielokrotnie nagradzani w ogólnopolskich konkursach absolwenci poznańskiej Akademii Muzycznej – kontrabasista Bartek Kucz oraz perkusista Maciej Burzyński. Formacja tworzy kompozycje osadzone w stylistyce modern jazzu, ale również standardy jazzowe, nawiązując tym samym do tradycji oraz korzeni tego gatunku.

W listopadzie 2017 roku zespół zdobył II miejsce w międzynarodowym konkursie „Powiew Młodego Jazzu” w ramach Krokus Jazz Festival 2017. Formacja znalazła się też w gronie finalistów Blue Note Poznań Competition 2017 oraz Hanza Jazz Festival 2017. W roku 2021 zespół został jednym z trzech finalistów konkursu w ramach 23. Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa. Zdobył też I miejsce w 13. Międzynarodowym Konkursie „Jazz Contest”.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Michał Kaczmarczyk to gitarzysta i kompozytor urodzony w 1991 roku w Kaliszu. Absolwent Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Edukację z zakresu gitary jazzowej kontynuował na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2020 i 2022 roku. Współpracuje na stałe między innymi z gwiazdą polskiej piosenki – Krystyną Prońko czy poznańską orkiestrą symfoniczną CoOperate Orchestra.

Jan Ptaszyn Wróblewski w swojej audycji „Trzy Kwadranse Jazzu” na antenie Trójki – Programu 3 Polskiego Radia, podsumowując finał konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowem w ramach Lotos Jazz Festival w 2021 roku, mówił o liderze zespołu: „Pierwszy z finalistów to Michał Kaczmarczyk, grający na gitarze w sposób, przyznam się, zupełnie mnie zaskakujący. Uczciwy środek jazzu, bez prób zbytniej awangardy czy prób zbytniej tradycji. Wszystko tak, jak normalny, klasyczny jazz powinno się grać!”.

Koncert: 27 maja 19:00

Cena biletu (przedsprzedaż):
Normalny – 30zł/os.
Ulgowy – 20zł/os.

Cena biletu od 25 maja:
Normalny – 40zł/os.
Ulgowy 30zł/os.

Biletomat.pl:

Bilety na Ciśnienie na muzykę – Michał Kaczmarczyk Trio – Kalisz (biletomat.pl)

Miejsce: Akcelerator Kultury, Nowy Świat 2A, Kalisz

Źródło: Akcelerator Kultury

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze