Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Michał Kaczmarczyk z Kalisza wydał debiutancką płytę

Ukazał się debiutancki album pochodzącego z Kalisza gitarzysty Michała Kaczmarczyka. Płyta pod nazwą „Let’s Take A Ride” jest dostępna w serwisach streamingowych oraz w sprzedaży stacjonarnej.

„Let’s Take A Ride” to nazwa debiutanckiego albumu Michała Kaczmarczyka – gitarzysty, kompozytora, muzyka sesyjnego, absolwenta gitary jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach i w Poznaniu. Jest laureatem licznych nagród na prestiżowych konkursach jazzowych w Polsce, ma na koncie współprace z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, takimi jak choćby Krystyna Prońko, z którą koncertuje od kilku lat.

W nagraniach materiału wzięli udział wybitni przedstawiciele polskiej sceny jazzowej – Patryk Dobosz na perkusji oraz Mateusz Szewczyk na kontrabasie. Płyta została zarejestrowana w sierpniu 2023 roku w warszawskim studiu WerMik. Autorką okładki jest Marta Kaczmarczyk – żona artysty.

„Let’s Take A Ride” to album będący owocem wielu muzycznych doświadczeń gitarzysty, odzwierciedleniem jego fascynacji nowojorską scena jazzową, szacunku do tradycji i mistrzów jazzowego gatunku. To również wyraz muzycznej otwartości i wrażliwości, stawiającej śpiewność melodii, przestrzeń, emocjonalność, elegancję i subtelność w doborze środków na piedestale muzycznych wartości. Młodzieniec na okładce, to Michał Kaczmarczyk we własnej osobie, który w nienachalny sposób zaprasza do wspólnej przejażdżki po jego świecie – „Let’s Take A Ride”.

„Michał Kaczmarczyk, grający na gitarze w sposób, przyznam się, zupełnie mnie zaskakujący. Uczciwy środek jazzu, bez prób zbytniej awangardy czy prób zbytniej tradycji. Wszystko tak, jak normalny, klasyczny jazz powinno się grać!” – Jan Ptaszyn Wróblewski „Trzy Kwadranse Jazzu”, Program Trzeci Polskiego Radia

„Michał Kaczmarczyk jest doświadczonym profesjonalistą, który ma jasną koncepcję swojej muzyki jako kompozytor i improwizator. Gra z opanowaniem, kontrolą, świetnym wykorzystaniem przestrzeni i dynamiki. Jego kompozycje są jasne, zwięzłe, mają ciekawe, liryczne melodie – są bardzo dobrze napisane i wyraźnie definiują jego unikalny styl” – Marek Dykta, Berklee College Of Music, Boston.

Michał Kaczmarczyk to gitarzysta i kompozytor urodzony w 1991 roku w Kaliszu. 
Po ukończeniu szkoły średniej podjął studia na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z oceną bardzo dobrą w klasie gitary prowadzonej przez absolwenta Berklee College Of Music w Bostonie – Marka Dyktę. Kontynuował edukację na studiach magisterskich z zakresu gitary jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej
w Poznaniu, które ukończył z wyróżnieniem w roku 2016. Swoją wiedzę i umiejętności z zakresu gitary oraz kompozycji poszerzał również w czasie licznych kursów i warsztatów takich jak „New York Jazz Masters” w 2017 roku, gdzie pobierał lekcje u takich postaci światowego jazzu jak: Mike Moreno, Kendrick Scott, Aaron Goldberg, Matt Penman, Greg Osby oraz Judy Niemack.

Więcej o artyście można znaleźć w jego mediach społecznościowych; można także zakupić płytę online: https://linktr.ee/mickaczmarczyk

źródło: Jazz Forum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze