Miechowicz zawodniczką Energi MKS Kalisz

Do Kalisza nie miała daleko, bo w zeszłym sezonie grała w Enea Energetyku Poznań. Nowa atakująca kaliskiego zespołu, bo o niej mowa, w mijającym sezonie I ligi zdobyła 466 punktów będąc, czołową atakującą rozgrywek.

Oriana Miechowicz ma 27 lat i mierzy 183 cm wzrostu. Karierę zaczynała w TPS-ie Rumia, a w kolejnych latach reprezentowała Spartę Warszawa, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, E.Leclerc MOYA Radomkę Radom czy Jokera Świecie. W barwach Jokera wygrała rozgrywki I ligi w sezonie 2019/20 i wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, jednak karierę postanowiła kontynuować w Enea Energetyku Poznań. Tam została jedną z najważniejszych zawodniczek w ofensywie Energetyka, który sezon 2020/21 zakończył na 3 miejscu. Oriana w całym sezonie zdobyła aż 466 punktów, z czego 45 zagrywką i 52 blokiem, a jej najlepszą zdobyczą w pojedynczym meczu było 28 punktów w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec.

W składzie na przyszły sezon Oriana dołącza do ogłoszonych wcześniej Kingi Wysokińskiej i Sylwii Kucharskiej. Drużynę poprowadzi trener Jacek Pasiński.

Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22

Rozgrywające: Sylwia Kucharska,

Atakujące: Oriana Miechowicz,

Środkowe:

Przyjmujące:

Libero: Kinga Wysokińska,

Sztab: Jacek Pasiński (I trener)

Źródło: Energa MKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze