Międzynarodowy Dzień Dziewcząt

W zeszłym roku wielkopolskie instytucje edukacyjne pierwszy raz włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Dziewcząt. Także w tym roku prezentowane będą wystawy nakłaniające do lektury książek oraz publikacji dla dziewcząt.

Wzmacnianie pozycji dziewcząt przez walkę ze stereotypami płci to jeden z najważniejszych celów zrównoważonego rozwoju w Agendzie 2030, rezolucji Organizacji Narodów Zjednoczonych z 2015 roku. Prezentuje ona kluczowe kierunki rozwoju świata. 

 

"Instytucje odpowiedzialne za edukację odgrywają szczególną rolę w upowszechnianiu wiedzy na temat nierówności płci i budowaniu świadomości o konieczności wzmacniania tych grup, które są narażone na ograniczenia wynikające z praktyki kulturowej i społecznej. To jedna z form edukacji obywatelskiej – mówi Paulina Stochniałek. - Wielkopolskie biblioteki pedagogiczne, centra doskonalenia nauczycieli, centra wsparcia rzemiosła kształcenia dualnego i zawodowego oraz ośrodki wychowawcze niesamowicie się zaangażowały w obchody i przeprowadziły różnorodne kampanie i działania ukierunkowane na wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz sprawstwa dziewcząt. W tym roku znowu przyłączamy się do obchodów i mam nadzieję, że stanie się to coroczną tradycją"

- powiedziała Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

W tym roku będą również organizowane warsztaty wzmacniające dla dziewcząt oraz edukacyjne prezentacje multimedialne. Międzynarodowy Dzień Dziewcząt będzie także obecny w mediach społecznościowych wielkopolskich instytucji.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter