Międzynarodowy Dzień Muzyki w Książnicy Pedagogicznej

"Ludzie z pasją" - spotkanie z tego cyklu uświetniło obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki, jaki obchodzony był w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Wśród zaproszonych gości była między innymi Katarzyna Wiwer - śpiewaczka, pedagog śpiewu oraz propagatorka kultury.

Prelegentka w barwny oraz emocjonalny sposób przedstawiła rolę śpiewu – od najdawniejszych po współczesne czasy. Ukończyła wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie. Lubuje się w muzyce dawnej oraz sztuce pieśni. Aktywnie koncertuje, prezentując swoje programy, które jednoczą literaturę z muzyką w emocjonującą całość. Programami są m.in. “Młoda Polska – podróż zaczarowaną dorożką”, składająca się z pieśni autorstwa znanych lub mniej znanych małopolskich poetów i kompozytorów. “Kto zaśpiewa słowikowi”, to natomiast projekt przygotowany dla miasta Krakowa. Powstał we współpracyz harfistką Ireną Czubek-Davidson. Składa się on z wielu pieśni, których motywem przewodnim jest śpiew słowika.

Źródło: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter