baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Międzynarodowy Puchar Polski w Kajak Polo

W drugi weekend maja 2023 r. sezon sportowy rozpoczął się od Międzynarodowego Pucharu Polski w Kajak Polo zorganizowanego przez Ludowo-Uczniowski Klub Kwisa Leśna. Do Leśnej przyjechały 33 drużyny, gdzie swoje umiejętności zaprezentowało ponad 200 zawodników z całej Polski, w tym liczna grupa KTW Kalisz oraz drużyny z Litwy (2 zespoły) i Czech.

W ciągu dwóch dni na dwóch boiskach do Kajak Polo rozegrano 82 mecze w 4 dywizjach, w tym Panda Cup o: I Puchar Polski w Kajak Polo w Leśnej oraz XIII Międzynarodowy Turniej Kajak Polo o „Puchar Kwisy”.

Zawodnicy zajęli następujące miejsca:

I Dywizja – 10 miejsce
II Dywizja – 2 miejsce w składzie: Adam Maciołek, Eryk Antoszczyk, Oliwier Dymkowski, Mateusz Durczak, Krzysztof Hantke, Zbigniew Grabowski, Nikodem Szkudlarek
III Dywizja – 9 miejsce

Podczas finałowego meczu II Dywizji juniorzy młodsi zmierzyli się z seniorkami MOSW Choszczno po zaciętej walce ulegli 7:2 zdobyli srebro. Pokazali hart ducha do walki z silniejszym przeciwnikiem i siłę zespołu!

Zaznaczyć należy, że zawodniczki: Katerina Tserkovna, Maria Muller, Oleksandra Razdobudko wspomogły zespół Olimpijczyka  Kliniska. Współpraca między drużynami jest bardzo ważna, gdyż buduje przyszłe kadry!

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze