Wydarzenie_1200x628
baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka zaprasza na premierę albumu z słuchowiskiem wg Kazimierza Przerwy-Tetmajera

W imieniu twórców projektu „Melancholia” Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu zaprasza na premierę albumu z słuchowiskiem wg Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Projekt realizowany jest przez Łukasza Glapkę, we współpracy z Wojciechem Masaczem, w ramach Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Kalisza. Wydarzenie, w którego skład będzie wchodzić czytanie performatywne i rozmowa z twórcami, odbędzie się w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu (przy ul. Tuwima 10) w poniedziałek 18 listopada o godz. 18.00.

Łukasz Glapka (realizacja audio) i Wojciech Masacz (głos) dotychczas zrealizowali wspólnie szereg słuchowisk, za podbudowę których posłużyła literatura polska początków XX wieku. Odwołując się w swoich produkcjach zarówno do klasyki teatru radiowego jak i słuchowisk tzw. nowej fali, ale także do dokonań Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia czy sięgając po rozwiązania zaczerpnięte z polskiej szkoły filmowej, tworzą zapadające w pamięć spektakle dźwiękowe. Wśród nich znajdują się:
– „Undula” wg Brunona Schulza
– „Kochanka Szamoty” wg Stefana Grabińskiego
– „Nad Bałtykiem” wg Tadeusza Micińskiego
– „Ciemność i pleśń” wg Stanisława Lema (zrealizowane z okazji obchodów roku Stanisława Lema).
Najnowsza realizacja – „Melancholia” wg Kazimierza Przerwy-Tetmajera – stanowi drugą (obok „Ciemności i pleśni”) realizację, która została wydana na nośniku fizycznym.

Łukasz Glapka

Urodził się w 1983 roku w Kaliszu, gdzie mieszka i pracuje. Działania artystyczne pod pseudonimem giper_lab & Baltazar Karafka realizuje w sferze obrazu i dźwięku. W 2017 roku otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku za film „Laboratorium”. Jest współautorem i montażystą ścieżki dźwiękowej do spektaklu „Nitka” (2018) prezentowanego w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, w ramach otwartego przewodu doktorskiego Anny Wytych-Wierzgacz, oraz ścieżki dźwiękowej do wystawy Bogny Rząd „Genesis” (2019), prezentowanej w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. W 2019 roku, w ramach Nocy Muzeów, w tejże Galerii odbył się pokaz projekcji wideo i teledysków jego autorstwa (pseud. giper_lab). W tym samym roku zrealizował ścieżki dźwiękowe do koncertu zespołu Kurz oraz performansów „Napięcia” i „Tropienie”. W 2020 roku zaprezentował w ramach multimedialnej wystawy PRÓBA 2020 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu wideo pt. „notatki listonosza Baltazara K.” W 2021 roku jego praca wideo „Ophthalmos”, otrzymała wyróżnienie honorowe na Kaliskim Biennale Sztuki „A-Kumulacje 2021” zorganizowanym przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina.
W 2023 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza za pracę pt. „List do dziewczynki w czerwonej sukience”, zaprezentowaną na Kaliskim Biennale Sztuki A-Kumulacje 2023, którego publiczność również nagrodziła tą pracę swoimi głosami.

Wojciech Masacz

Aktor, lektor
Ur. 05.01.79 w Szczecinie
Ukończył PWST(obecnie AST w Krakowie) kierunek Aktorstwo Dramatyczne
Od 2004 r. aktor Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu gdzie wziął udział w ponad 50 spektaklach. Lektor współpracujący z wieloma bankami głosów i studiami nagrań przy produkcji reklam, audiobooków, narracji do filmów, szkoleń itp m.in
Mikrofonika, PickAVoice, Głos Lektora, Soundstream, Studio MaxxAudio, X Voice.
Stale współpracujący jako lektor z Łukaszem Glapką przy produkcji słuchowisk audio.
W 2019 otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza


Realizacja: Łukasz Glapka
Czytał: Wojciech Masacz
Muzyka: Jakub Figiel
z wyjątkiem
„Do śmierci” Muzyka: Józef i Zofia
„Wspomnienie” i „Do kobiety”
Improwizacja wokalna: Natalia Pucek i Jacek Różański

Specjalne podziękowania dla Kaliny Michockiej & Tomka Wolffa

Projekt zrealizowano w ramach Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Kalisza

Informacja Prasowa MBP im. Adama Asnyka

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze