Redakcja portalu Latarnik Kaliski życzy w tym świątecznym czasie radosnych i rodzinnych świąt! 👨‍👩‍👧‍👦 Spędźcie je bezpiecznie w gronie najbliższych osób w spokoju i zdrowiu, a przede wszystkim pośród gwarnych rozmów oraz uśmiechów, by w kolejny rok wejść z optymizmem i nadzieją! 🎄 Zbierzcie siły, odpocznijcie i razem z nami podtrzymujcie światło Latarnika! Wszystkiego dobrego i góry prezentów - niekoniecznie tych materialnych! 🎅

Miejska komenda policji z nowym wyposażeniem

Urząd Miasta Kalisza chętnie wspiera wszelkie inicjatywy, które policjanci podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Tym razem Wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz Podsadny przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu, insp. Dariusza Bieńka urządzenia do badania stanu trzeźwości oraz narkotestery. Policjanci otrzymali również jednorazowe rękawiczki, które w tym trudnym czasie są im szczególnie potrzebne.

Komenda Miejska Policji w Kaliszu od wielu lat współpracuje z Urzędem Miasta Kalisza. Obie instytucje współdziałają na rzecz poprawy bezpieczeństwa. W tym celu organizowane są działania oraz kampanie społeczne mające na celu podniesienie świadomości np. uczestników ruchu drogowego. Przedstawiciele urzędu włączają się również w akcje profilaktyczne skierowane zarówno do tych najmłodszych, jak i trochę starszych mieszkańców naszego miasta.

W ramach wieloletniej współpracy Urząd Miasta Kalisza cyklicznie wspiera kaliską komendę, doposażając policjantów w nowoczesny sprzęt. W ten sposób, tuż przed końcem tego roku, do policjantów trafiły kolejne narzędzia służące poprawie bezpieczeństwa na naszych drogach. Funkcjonariusze otrzymali trzy urządzenia „iBlow” służące do badania stanu trzeźwości kierowców oraz narkotestery, które również wykorzystywane są przez Policję do badania kierowców.

Wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz Podsadny przekazał także, na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusza Bieńka blisko 5,5 tys. par jednorazowych rękawiczek. W pierwszej kolejności trafią one do policjantów realizujących zadania służbowe związane z pandemią koronawirusa.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Latarnik24

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter