„Miejski” punkt szczepień już działa

Zgodnie z decyzją wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, w Kaliszu powstał jeden Punkt Szczepień Powszechnych. Miasto zorganizowało go we współpracy z Akademią Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, w obiekcie uczelni przy ul. Nowy Świat. Szczepienia rozpoczęto w nim dziś rano.

Z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych miasto otrzymało do wykorzystania na jeden tydzień w maju 1200 dawek Moderny oraz 800 dawek AstryZeneca. Dziennie zostanie zaszczepionych około 400 osób. Szczepienia są wykonywane od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-17.00. W funkcjonowanie punktu zaangażowanych jest blisko 30 osób, w tym Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Miejska, pracownicy i studenci Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, pracownicy Urzędu Miasta Kalisz. Obsługę administracyjną i medyczną realizuje, we współpracy z Miastem Kalisz, podmiot leczniczy KIDS CLINIC s.c. 
Punkt został wyposażony, zgodnie z wymogami sanitarnymi oraz obowiązującymi przepisami prawa, m.in. w leki, płyny infuzyjne, maski do nebulizacji, butle z tlenem z odpowiednim zestawem masek. Szczepienia wykonywane są przez wykwalifikowany personel medyczny lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarki. Punkt Szczepień Powszechnych uzyskał pozytywną weryfikację Państwowej Straży Pożarnej, Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.  „Szczepienia realizowane są bez zakłóceń Wszystko idzie sprawnie, co potwierdzają szczepieni kaliszanie” – mówi prezydent Krystian Kinastowski, który dziś rano sprawdzał organizację w punkcie.

Władze miasta przypominają w jaki sposób można zarejestrować się na szczepienie:
– dzwoniąc pod numer infolinii 989,
– wysyłając SMS o treści: „SzczepimySie” pod numery 664 908 556 lub 880 333 333,
– poprzez e-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl,
– dzwoniąc, w godzinach 9-17, na wewnętrzne numery telefonów 518651553, 518646378, 503964071.

Na szczepienie należy zgłosić się na umówioną godzinę. Liczba miejsc parkingowych jest ograniczona, dlatego do punktu najlepiej przybyć pieszo.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze