Miejski transport do punktu szczepień

Transport do punktów szczepień dla osób, które same nie mogą tam dotrzeć, organizują strażacy, a teraz pojawia się również miejska inicjatywa wsparcia w tym zakresie. Miasto oferuje pomoc w dojechaniu do wskazanego punktu. Kto może skorzystać ze wsparcia?

Osoby, które mają wyznaczony termin szczepienia przeciwko covid-19, a ze względów zdrowotnych nie są w stanie samodzielnie dojechać do punktu szczepień, mogą od teraz liczyć również na ofertę Miasta. Z dowozu mogą skorzystać osoby: posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub pierwszą grupę inwalidzką wynikającą ze schorzeń takich samych, jak określonych w powyższych kodach; mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

Transportem do punktów szczepień zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu. Dla osób, które chcą skorzystać z dojazdu, Miasto utworzyło specjalną infolinię. Wszelkie informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer +48 506 162 319, w godzinach 7.30- 15.30.    

Źródło: UM Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze