Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Mieszkańcy Lasu – wystawa w Gołuchowie

Jak informuje Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie od 18 marca br. w Muzeum Leśnictwa można zwiedzać wystawę fotograficzną zatytułowaną „Mieszkańcy lasu”.

Tworzą ją zdjęcia autorstwa Rafała Łapińskiego stanowiące przegląd jego twórczego dorobku.

Rafał Łapiński urodził się w 1982 roku w Sejnach. Mieszka i pracuje w Bryzglu nad Wigrami. Od najmłodszych lat fascynował się życiem lasu i jego mieszkańców. Równie wcześnie zaczął fotografować, na początku pod czujnym okiem ojca – Włodzimierza Łapińskiego, znanego fotografika. Po ukończeniu studiów i powrocie w rodzinne strony zawodowo zajął się fotografią przyrodniczą. Okazjami do tworzenia niezwykłych, oryginalnych i niepowtarzalnych zdjęć są wyprawy do najbardziej interesujących regionów Polski oraz codzienne wędrówki po Puszczy Augustowskiej. Fotografowanie Rafał Łapiński łączy również z pasją myśliwską. Wiele jego zdjęć zostało opublikowanych w książkach oraz w czasopismach o tematyce leśnej, przyrodniczej i łowieckiej. Od kilkunastu lat Rafał Łapiński współpracuje z redakcjami z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Danii oraz Wielkiej Brytanii.

Wystawa „Mieszkańcy lasu” prezentowana jest w galerii parteru Oficyny.  45 prac fotograficznych to przede wszystkim wizerunki łatwo rozpoznawalnych i powszechnie występujących w naszych lasach zwierząt: jeleni, łosi, saren i lisów, ale spotkamy tu również kadry z niedźwiedziem, rysiem, wilkiem oraz ptakami: orłem, żurawiem i puszczykiem. Wystawa potrwa do 25 czerwca br. Towarzyszy jej informator.

Źródło: OKL Gołuchów
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze