Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Miliony dla Ostrowa i Pleszewa

Podczas wizyty w Ostrowie i Pleszewie wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, podpisał umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. W wydarzeniach uczestniczyła również minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, a także lokalni parlamentarzyści oraz europoseł Andżelika Możdżanowska.

W Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim wojewoda podpisał umowy z 9 samorządami z południowej Wielkopolski w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W latach 2016-2021 powiat ostrowski otrzymał w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ponad 40 mln zł na 34 zadania inwestycyjne. „To są olbrzymie pieniądze, które trafiają do samorządów zarówno na południu Wielkopolski, jak i w całym regionie, dzięki czemu mogą realizować zadania infrastrukturalne”  – mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podczas briefingu prasowego.

„Rząd Prawa i Sprawiedliwości od 2015 roku podejmuje działania, aby przede wszystkim wspólne działania rządu, samorządu i administracji rządowej służyły temu, aby poprawiać sytuację Polaków” – mówiła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie znalazły się:

  • powiat ostrowski – 3 342 500 zł,
  • powiat gostyński – 1 697 423 zł,
  • miasto Kościan – 287 933 zł,
  • gmina Doruchów – 1 456 236 zł,
  • gmina Odolanów – 147 696 zł,
  • gmina Opatówek – 558 833 zł,
  • gmina Raszków – 4 455 332 zł,
  • gmina Stawiszyn – 1 061 142 zł,
  • gmina Żerków – 582 621 zł.

 

W trakcie wizyty w Ostrowie Wielkopolskim wojewoda wziął również udział w otwarciu Oddziału Internistycznego w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej. Inwestycja została dofinansowana z funduszy rządowych z ogólnej rezerwy budżetowej premiera Mateusza Morawieckiego na kwotę 2 400 000 zł. Dysponująca ponad 60 łóżkami interna to jeden z największych obszarów medycznych w ostrowskim szpitalu.

 

Następnie w Pleszewskim Centrum Medycznym wojewoda przekazał dofinansowanie w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w kwocie 7,5 mln zł na modernizację i doposażenie obszaru diagnostyki obrazowej poprzez zakup rezonansu magnetycznego oraz rozbudowę i modernizację systemu do opisywania badań w zakresie tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego, a także 1,7 mln zł na modernizację zakładu patomorfologii – przebudowy i modernizacji pomieszczeń, zakupu systemu do diagnostyki genetycznej oraz agregatów i komory chłodniczej wraz z wyposażeniem.

 

Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze