baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Miłośnicy gier spotkali się na plantach

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Szachów miłośnicy gier spotkali się na plantach. Szachy i gry planszowe, ale też książki, animacje, konkursy z nagrodami, pokazy służb ratunkowych – to wszystko i jeszcze więcej czekało na mieszkańców, którzy byli z nami tego dnia.

To kolejna, trzecia już edycja, tego wydarzenia, które z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Przy kilkunastu stanowiskach mieszkańcy grali w szachy, warcaby, chińczyka i inne gry planszowe.

Do stołów zasiedli amatorzy, ale także uczniowie Szkoły Szachowej Szachmistrz. Chętni mogli zmierzyć się z Ewą Barwińską – wicemistrzynią Europy w szachach błyskawicznych, najbardziej utytułowaną szachistką w historii Kalisza.

Przy stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka mieszkańcy grali w gry planszowe, mogli bezpłatnie zapisać się do biblioteki czy skorzystać z zasobów uwolnionych książek.

Przedstawiciele służb ratunkowych zorganizowali pokazy związane z bezpieczeństwem. Opowiadali jak bezpiecznie wypoczywać w mieście, nad wodą czy podczas wypraw. Ratownicy wodni udzielali instruktażu pierwszej pomocy, chętni mogli porozmawiać ze strażakami oraz wejść do wozu strażackiego, na stoisku policji na najmłodszych czekały policyjne atrybuty do zdjęć. Przy stoisku straży miejskiej czekały google VR, malowanie twarzy, znakowanie rowerów oraz nauka przepisów ruchu drogowego. O swojej pracy opowiadał też przedstawiciel Państwowej Straży Łowieckiej.
Nie zabrakło także animacji dla najmłodszych.

Wydarzenie zorganizowała Kancelaria Prezydenta Miasta, przy wsparciu Szkoły Szachowej SzachMistrz Kalisz, Kaliskiego Klubu Gier Planszowych Solaris i Klubu CUBUS działających przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka, Straży Miejskiej Kalisza, Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, Ochotniczej Straży Pożarnej Dobrzec, spółki Aquapark Kalisz i PSS Społem.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze