Minimalizacja problemu podrzucania odpadów na Dobrzecu

Na Dobrzecu stanęły dwie wiaty dla pojemników na odpady w okolicy bloków Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Wiaty przy ul. Wyszyńskiego 49 i 51 są również objęte monitoringiem. W planach jest budowa kolejnych wiat i mają one zminimalizować problem problem podrzucania śmieci przez osoby postronne.

Dzięki inwestycji pojemniki na odpady są schowane i uporządkowane, a klucze do wiat mają tylko mieszkańcy budynków, do których śmietniki są przypisane. Dodatkowo całość inwestycji jest monitorowana, co ma na celu ograniczyć kwestię podrzucania odpadów do minimum. Jak tłumaczy wiceprezydent Grzegorz Kulawinek: “Niestety nadal obserwujemy sytuację podrzucania śmieci do ogólnodostępnych pojemników. Chcemy temu przeciwdziałać, ponieważ jest to niesprawiedliwe wobec mieszkańców, którzy prawidłowo i zgodnie z zasadami segregują odpady oraz za nie płacą. Dzięki wiatom i monitoringowi problem podrzucania odpadów praktycznie zniknie.”

Nagrania z monitoringu będą przechowywane minimum 30 dni, więc powinno to pozwolić na zidentyfikowanie osób, które dopuszczą się ewentualnych wykroczeń.

 

Źródło: UM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter