Minimalna porażka Dumy Kalisza

Pierwsza porażka KKS-u Kalisz w okresie przygotowawczym 2022. We wczorajszym meczu sparingowym w Polkowicach, kaliscy zawodnicy ulegli miejscowemu Górnikowi 0:1.

Mecz przez cały czas trwania miał dość wyrównany przebieg. Obie drużyny rozważnie prowadziły grę, obie budowały swoje sytuacje z ataku pozycyjnego. Wynik na korzyść kaliszan mógł zmienić się po przerwie, kiedy to strzał Maurycego Przybyła wybił z linii bramkowej jeden z defensorów Górnika. Chwilę później uderzona przez Andrzeja Kaszubę piłka przeszła nad poprzeczką.

W 84. minucie, dzięki wyprowadzonej akcji z lewej strony boiska, Mateusz Piątkowski uderzył na bramkę Macieja Krakowiaka, który to nie miał szans na obronę.

Górnik Polkowice – KKS Kalisz 1:0 (0:0)
1:0 Mateusz Piątkowski 84. min.

KKS Kalisz: 12. Mateusz Górski (46. min 1. Maciej Krakowiak) – 32. Przemysław Stolc (46. min 5. Bartosz Waleńcik), 14. Bartosz Gęsior (46. min 6. Andrzej Kaszuba), 3. Mateusz Gawlik (46. min 26. Filip Kendzia), 8. Mateusz Mączyński (46. min 15. Jakub Staszak) – 23. Adrian Łuszkiewicz (30, min 4. Kacper Dudek, 60. min 42. Wiktor Smoliński) – zawodnik testowany (46. min 37. Nikodem Zawistowski), 71. Kamil Koczy (30. min 17. Miłosz Matuszewski, 46. min 99. Piotr Giel), 11. Michał Borecki (46. min 24. Mateusz Wysokiński), 77. Daniel Kamiński (46. min 28. Maurycy Przybył) – 9. Mateusz Majewski (46. min Wiktor Walczak).

Źródło: KKS Kalisz