Minimalna porażka po wielkiej walce

Kaliscy szczypiorniści już po kilku pierwszych akcjach byli na prowadzeniu. MMTS Kwidzyn odrobił jednak straty i różnicą jednej bramki zwyciężył w meczu. MVP spotkania został strzelec pięciu bramek Robert Orzechowski. Zanim zawodnicy wyszli na boisko, Kacper Adamski otrzymał nagrodę dla Gracza Września.

Pierwsze minuty meczu przebiegały po myślach kaliskich zawodników. Chwilę po niewykorzystanym rzucie karnym przez Bartłomieja Tomczaka, wynik otworzył Kacper Adamski. W kolejnych akcjach zespół MKS-u skutecznie powstrzymywał ofensywę przeciwników, bramki dokładali zaś Marek Szpera oraz ponownie Kacper Adamski.

Grę obu drużyn charakteryzowały nagłe zrywy. W 6 minucie spotkania kaliszanie prowadzili 3:0, lecz za chwilę Arkadiusz Ossowski z drużyny rywali rzucił bramkę. Pierwsze 10 minut meczu zakończyło się remisem 3:3. Zarówno MKS jak i MMTS z determinacją walczyły w obronie, swoje interwencje zaś pokazywali bramkarze.

Przełamanie kwidzynian nastąpiło w 13. minucie po świetnym dograniu Konrada Pilitowskiego do Piotra Krępy. Kaliska ekipa znów jednak zaczęła przeważać – na cztery ich trafienia, MMTS odpowiedział zaledwie jednym. W ostatniej minucie pierwszej połowy, rzutem przez całe boisko trafił Szczecina, zmniejszając dystans kwidzynian do zaledwie jednej bramki.

W drugiej połowie MMTS kontynuował dobrą formę z końcówki pierwszej części meczu. Po cichym początku, kiedy to przez cztery minuty nie padły żadne bramki, ekipa gości przejęła inicjatywę. W 37. minucie kwidzynianie prowadzili 15-12. Trzy bramki z rzędu Mateusza Góralskiego po czasie trenera Strząbały pozwoliły nam wrócić do meczu, od tej jednak pory toczyła się niesamowita walka bramka za bramkę. Pod koniec spotkania MKS Kalisz złapał wiatr w żagle, z rytmu wybiła jednak kaliską ekipę czerwona kartka dla Roberta Kamyszka. Ostatecznie to goście cieszyli się z wywalczenia trzech punktów.

Energa MKS Kalisz 21:22 MMTS Kwidzyn

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Krekora – Krępa 5, Góralski 5, Adamski 4, Szpera 4, Tomczak 1, K. Pilitowski 1, Kamyszek 1, Pedryc, Kus, Bekisz, Makowiejew
MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek – Ossowski 5, Orzechowski 5, Landzwojczak 3, Nastaj 2, Kutyła 2, Guziewicz 1, Kornecki 1, Szyszko 1, Jankowski 1, Zieniewicz, Krieger, Grzenkowicz

Źródło: Energa MKS Kalisz