baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Minister zdrowia ogłosił decyzje. Znoszenie obostrzeń od 28 marca

Obowiązek noszenia maseczek z wyjątkiem podmiotów leczniczych zostanie zniesiony od 28 marca – przekazał w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że zostanie także zniesiona „izolacja domowa oraz kwarantanna domowa dla współdomowników i wszystkie kwarantanny związane z wjazdem do Polski”.

Niedzielski poinformował, że od 28 marca:

– zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek. Nakaz zakrywania twarzy będzie nadal obowiązywał tylko w obiektach leczniczych;
– zostanie też zniesiona izolacja domowa i kwarantanna – zarówno w miejscu zamieszkania, jak i ta, obowiązująca osoby przyjeżdżające do Polski.

Łagodzenie ograniczeń ma związek ze zmniejszeniem się średniej tygodniowej liczby zakażeń. Minister poinformował, że w Polsce minionej doby odnotowano 8 994 zakażenia koronawirusem – to o 26 procent mniej niż tydzień temu. 

Według szefa resortu zdrowia sytuacji w Polsce nie powinno znacząco pogorszyć pojawienie się w naszym kraju licznej rzeszy uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy – nie wskazują też na to dotychczasowe dane.

Jak powiedział Niedzielski, liczba hospitalizacji w piątej fali utrzymywała się poniżej poziomu 20 tysięcy. – Wariant omikron okazał się zdecydowanie mniej dolegliwy niż wariant delta, z którym mieliśmy do czynienia w poprzedniej fali – dodał. Szef resortu zdrowia, odnosząc się do rozwoju epidemii, mówił, że zarówno „sytuacja międzynarodowa, jak i perspektywy i prognozy, którymi dysponujemy są pozytywne”.

Dodał, że do końca kwietnia przewidywany jest zdecydowana redukcja hospitalizacji i zakażeń.

źródło: tvn24

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze