Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
baner_GM

Misterium męki Pańskiej już po raz 28.

Aktorzy-amatorzy z regionu po raz 28. wezmą udział w misteryjnym widowisku plenerowym. W tym roku wyjątkowe przedstawienie odbędzie się w podkaliskim Dębe (Gmina Żelazków).

Plenerowe widowisko „Męka i śmierć Pana naszego Jezusa Chrystusa” prezentowane jest w okresie poprzedzającym Wielki Tydzień, w Kaliszu i wielu miejscowościach regionu. – W tym roku zapraszamy do miejscowości Dębe, na plac przy Sanktuarium Matki Bożej Dębskiej, Wychowawczyni i Opiekunki – zapowiada organizator, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. – W misteryjnym widowisku biorą udział aktorzy–amatorzy, którzy od wielu lat wcielają się z powodzeniem w role apostołów, kapłanów, żołnierzy, kobiet jerozolimskich, a przede wszystkim najważniejszych postaci dramatu: Jezusa, Piotra Apostoła, Piłata i Kajfasza. Tradycyjnie w Misterium pojawia się Straż Rzymska z kaliskiej katedry.

Plenerowe widowisko, które w tym roku zostanie wystawione po raz 28., odbędzie się niedzielę, 24 marca. Początek zaplanowany został na godzinę 19.30. Misterium współorganizuje Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Dębe.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze