Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Mistrzyni z wizytą u prezydenta

Prezydent Krystian Kinastowski gościł we wtorek mistrzynię Polski w chodzie sportowym. Paulina Tomaszewska wraz z trenerem Pawłem Wiśniewskim odwiedzili ratusz i zwiedzili ekspozycję multimedialną poświęconą historii miasta oraz wieżę ratuszową.

Reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego 12 w miniony weekend wystartowała w 55. PZLA Mistrzostwach Polski do lat 18, w ramach 29. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i osiągnęła ogromny sukces. Kaliszanka zwyciężyła na dystansie 5 kilometrów z czasem 25:11.57 i ponad dwuminutową przewagą nad resztą zawodniczek.

Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego od lat trenuje pod okiem trenera, Pawła Wiśniewskiego w Uczniowskim Klubie Sportowym w Kaliszu i odnosi niemałe sukcesy. W 2022 roku zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w Bielsku-Białej na dystansie 5 km, oraz na dystansie 3 km podczas mistrzostw w Karpaczu, a w 2021 roku ukończyła Mistrzostwa Polski w chodzie na 3 km zdobywając srebrny medal.

Jej sukcesy nie pozostały niezauważone, Paulina otrzymała powołanie do reprezentacji Polski na 17. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOF), który odbędzie się w Słowenii, a konkretnie w Mariborze. Kaliszanka będzie reprezentowała biało-czerwone barwy w chodzie na dystansie pięciu kilometrów. Będzie jedyną Polką w tej konkurencji.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze