Mistrzynie Polski wygrały w Kaliszu

Środa nie była szczęśliwym dniem dla kaliskich drużyn szczypiornistów. MKS Kalisz przegrał na wyjeździe Chrobremu Głogów, za to AWS Szczypiorno uległo zdecydowanie Zagłębiu Lubin 18-36.

Wygrana kaliszanek byłaby prawdziwą sensacją. Piłkarki z Lubina nie tylko bronią tytułu, ale i prowadzą w tabeli Orlen Ligi Kobiet z dużą przewagą. Dlatego nie dziwi fakt, że drużyna gości od początku meczu odskoczyła na cztery bramki. Czas trenera Pethera Krautmeyer’a nieco pomógł, doprowadzając do stanu 4-6, ale dalsze część pierwszej połowy należała już do Lubinianek. W ostatnich 10 minutach pierwszej odsłony zawodniczki AWS-u nie rzuciły nawet jednej bramki! Ostatecznie połowa spotkania zakończyła się wynikiem 6-18.

Druga połowa nie mogła przynieść zmiany rozstrzygnięcia. Podkreślić warto, że drużyna mistrzyń rzuciła dokładnie tyle samo bramek co w pierwszej odsłonie – 18. Nieco skuteczniejsze były kaliszanki, które licznik zamknęły na 18 trafieniach. Rzuciły one więc równo połowę mniej goli niż rywalki. MVP spotkania została wybrana, broniąca na poziomie 53 proc. Barbara Zima.