MKS awansuje do play-off i odskakuje ostrowianom!

MKS Kalisz pewnie pokonał zespół Piotrkowianina 26-20 i zapewnił sobie awans do fazy play-off Orlen Superligi. Udało się także powiększyć przewagę nad drużyną z Ostrowa Wielkopolskiego, która uległa Chrobremu Głogów 26-27.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale udało się MKS-owi wygrać ją minimalnie dzięki trafieniu Mateusza Kusia. Także i na początku drugiej połowy rywale byli w stanie dotrzymywać kroku piłkarzom MKS-u. Drużyna z województwa łódzkiego straciła jednak siły przy stanie 15-16 i ostatecznie w końcówce goście wyraźnie zaakcentowali swoje zwycięstwo, wygrywając aż 6 bramkami. Najwięcej goli rzucił Matija Starcević, który aż ośmiokrotnie był lepszy od bramkarzy z Piotrkowa.

Do pełni szczęścia jeśli chodzi o rozwiązania w ligowej tabeli zabrakło jeszcze niespodzianki w spotkaniu Azoty Puławy-Wybrzeże Gdańsk. Choć goście z Gdańska do przerwy sensacyjnie prowadzili, to ostatecznie musieli uznać wyższość piłkarzy z lubelskiego 35-32. Tym samym kaliszanie stracili szanse na doścignięcie Azotów a celem na dwie ostatnie kolejki rundy zasadniczej jest utrzymanie szóstego miejsca w tabeli. W najbliższy poniedziałek spotkanie z Azotami Puławy na własnej hali a następnie derby z Ostrowem Wielkopolskim na tamtejszej Arenie.