wszystkie_wiadomosci

MKS gromi na inaugurację ORLEN Superligi!

Udany start ligowej kampanii w wykonaniu podopiecznych Rafała Kuptela – Energa MKS Kalisz pewnie, aż jedenastoma bramkami (33-22), pokonuje Piotrkowianina Piotrków Trybunalski w 1. kolejce ORLEN Superligi. Najlepszym strzelcem kaliskiej drużyny w spotkaniu był Chorwat Matija Starčević, który rzucił osiem bramek. Najbliższy mecz MKS-u już w najbliższą środę w hali Kalisz Arena o godz. 18:00, a jego rywalem będzie Wybrzeże Gdańsk.

W przerwie międzysezonowej w MKS-ie doszło do wielu zmian. Z klubu odeszli ważni zawodnicy, tacy jak np. bracia Konrad i Maciej Pilitowscy, Michał Drej, Krzysztof Komarzewski czy Patryk Biernacki. W ich miejsce do zespołu dołączyło kilku młodych zawodników m.in. 19-letni Jacek Fajfer, 21-letni Filip Michałowicz, ale również piłkarze zza granicy – reprezentant Ukrainy Władysław Doncow czy Portugalczyk Joel Ribeiro. Mecze sparingowe rozgrywane przed startem ligi, nie napawały zbytnim optymizmem, gdyż Kaliszanie wygrali zaledwie jedno na siedem starć.

Lepszy początek spotkania zanotowali gospodarze – drużyna Piotrkowianina. W dziewiątej minucie, po kolejnej bramce z rzutu karnego prowadzili 5-2. Passę siedmiu minut bez bramki dla MKS-u przerwał w 11. minucie Gracjan Wróbel. W 15. minucie trener Rafał Kuptel po raz pierwszy w spotkaniu wziął czas, ze względu na to, iż Piotrkowianin prowadził już czterema bramki (8-4). W 20. minucie gospdarze jeszcze bardziej powiększyli przewagę do stanu 11-5, ale wówczas na parkiecie w Piotrkowie Trybunalskim wydarzyła się niezwykła historia. Do końca tej części gry Piotrkowianin nie rzucił już ani jednej bramki, natomiast Kaliszanie aż dziewięć i tym samym po 30 minutach gry, MKS prowadził 14-11. To wszystko dzięki kapitalnej skuteczności w końcówce nowych nabytków kaliskiego zespołu – Jakuba Morynia (4 bramki) i Filipa Michałowicza (3 bramki).

Druga połowa to już absolutna kontrola spotkania w wykonaniu zawodników MKS-u. Aż siedem bramek w tej części gry rzucił najlepszy strzelec zespołu w poprzednich rozgrywkach – Matija Starčević. MKS sukcesywnie zwiększał przewagę wypracowaną pod koniec pierwszej połowy i ostatecznie wygrywa bardzo pewnie, aż 33-22 z Piotrkowianinem. Warto zauważyć udane oficjalne debiuty nowych kaliskich zawodników – Dawid Fedeńczak rzucił pięć bramek, Filip Michałowicz i Jakub Moryń po cztery, Jacek Fajfer, Władysław Doncow i Joel Ribeiro po dwie. Pierwsze domowe starcie MKS-u w ligowej kampanii już w środę o godz. 18:00 z Wybrzeżem Gdańsk.