MKS odpada z Pucharu Polski

Drużyna Rafała Kuptela żegna się z rozgrywkami Orlen Pucharu Polski. W wyjazdowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski uległa ona drużynie Górnika Zabrze, która zmierzy się w ćwierćfinale tych rozgrywek z Wisłą Płock.

Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, gdyż w dwóch ligowych potyczkach obu ekip padły przeciwstawne wyniki. W Zabrzu wygrali kaliszanie a na kaliskiej Arenie górą byli zabrzanie. Zbliżony poziom obu drużyn odzwierciedlała pierwsza połowa meczu, która zakończyła się remisem 14-14.

W drugiej połowie MKS miał jednak problem z regularnym rzucaniem bramek a świetne zawody w drużynie gospodarzy rozgrywał bramkarz Piotr Wyszomirski. Ostatecznie w końcówce meczu Górnik odskoczył na kilka bramek, wygrywając ostatecznie mecz 27-21. W drugiej połowie MKS rzucił o prawie połowę mniej bramek niż rywale. Drużynie z Kalisza pozostaje, więc skupić na rozgrywkach ligowych. Kolejna ligowa potyczka 20 marca z Piotrkowianinem na wyjeździe.