Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

MKS szóstą drużyną ligi

Porażką w Puławach w meczu o 5 miejsce MKS Kalisz zakończył tegoroczne zmagania w Orlen Superlidze. Mimo porażki sam sezon należy zaliczyć do umiarkowanie udanych.

Wynik meczu z Puławami rozstrzygnął się w drugiej połowie a właściwie w jej ostatnich fragmentach Do przerwy były remis 11 do 11 a po wznowieniu gry MKS nawet był w stanie odskakiwać rywalom na dwie bramki. Przed zbliżaniem się końca meczu Azoty doprowadziły jednak do wyrównania a pod koniec meczu MKS był bezradny wobec formy puławian. W szczególności w ataku imponował obrotowy Azotów-Puławy, Ivan Burzak, który mecz skończył z siedmioma trafieniami na koncie. Dobre spotkanie z pięcioma trafieniami zaliczył tez Piotr Jarosiewicz. Najlepszym piłkarzem meczu został uznany jednak bramkarz gospodarzy Zurabi Tsintsadze, który bronił ze skutecznością 50%. W zespole MKS najwięcej bramek rzucił Matija Starcevic. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30-25. Po zeszłorocznym słabszym sezonie MKS znów powrócił do swoje najbardziej ulubionego miejsca w lidze czyli szóstego. Drużyna z Kalisza zajmuje je już po raz czwarty, ostatnio w sezonie 2021/2022.

Szczegóły meczu (za orlen-superliga.pl)

Azoty-Puławy – Energa MKS Kalisz 30:25 (11:11)

Azoty-Puławy: Tsintsadze, Zembrzycki, Borucki – Burzak 7, Jarosiewicz 5, Adamski 4, Przybylski 4, Ostroushko 3, Marciniak 3, Górski 2, Jaworski 2, Gogola, Zarzycki, Urbanek, Juszczak, Fedeńczak.

ENERGA MKS Kalisz: Szczecina, Hrdlicka – Starcevic 6, Kowalczyk 3, Pilitkowski 3, Biernacki 3, Wróbel 2, Komarzewski 2, Kus 2, Molski 1, Drej 1, Bekisz 1, Kucharczyk 1, Antolak, Nejdl, Karpiński

MVP spotkania został wybrany fenomenalny po raz kolejny Zurab Tsintsadze, bramkarz Azotów-Puławy.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!