baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

MKS wciąż bez licencji. Klub uspokaja

W dniu 5 lipca 2024 roku komisarz Superligi piłkarzy ręcznych przyznał dwanaście licencji na grę w przyszłym sezonie Orlen Superligi. Dwa kluby licencji jeszcze nie dostały, wśród nich znajduje się MKS Kalisz. Władze spółki uspokajają, że gra w przyszłym sezonie kaliskiego klubu nie jest zagrożona.

Udzielono następujących licencji na udział w rozgrywkach ORLEN Superligi mężczyzn w sezonie 2024/2025:

 1. Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 
 2. Azoty-Puławy
 3. Corotop Gwardia Opole
 4. Energa Wybrzeże Gdańsk 
 5. Górnik Zabrze
 6. Industria Kielce
 7. KGHM Chrobry Głogów
 8. ORLEN Wisła Płock
 9. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
 10. Śląsk Wrocław 
 11. Zagłębie Lubin 
 12. Zepter KPR Legionowo

Poza MKS-em na licencje czeka jeszcze MMTS Kwidzyń. Warto jednak zaznaczyć, że w komunikacie nie ma informacji o braku przyznaniu licencji a jedynie adnotacja, że postępowanie licencyjne nie zostało zakończone. W rozmowie z Latarnikiem Kaliskim prezes MKS-u Błażej Wojtyła poinformował, że brak licencji wynika z niedostarczenia do władz ligi raportu spółki, sporządzonego przez biegłego rewidenta. Po dostarczeniu takowego raportu licencja powinna być przyznana a klub wystąpi w kolejnych rozgrywkach.

Klub wciąż czeka na decyzję głównego sponsora – Grupy Energa. Obecna umowa obowiązuje bowiem do końca lipca. Nowa umowa ma czekać na podpis nowych władz spółki. Sezon rozpocznie się inaugurującą kolejką się ma na przełomie sierpnia i września. W zeszłym sezonie klub z Kalisza zajął 6 miejsce a mistrzowski tytuł trafił do płockiej Wisły.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze