Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Młoda żubrzyca z Gołuchowa otrzymała imię

Blisko 600 osób wzięło udział w konkursie na nadanie imienia żubrzycy urodzonej 15 września w gołuchowskiej Pokazowej Zagrodzie Zwierząt. Wygrała pani Jolanta, która nazwała młodą krówkę Pogajka.

Uroczyste wręczenie nagrody i oficjalne nadanie imienia odbyły się w miniony piątek. Zwyciężczyni odebrała gratulacje m.in. od Ewy Jedlikowskiej, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Zgodnie z wymogiem regulowanym przez Księgę Rodowodową Żubrów, imię musi rozpoczynać się od liter „PO”.

Pokazowa Zagroda Zwierząt Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie to wyjątkowe miejsce. Ten chętnie odwiedzany przez turystów obiekt jest domem dla: żubrów, koników polskich, danieli i dzików. Zwierząt jest coraz więcej, bowiem każdego roku przybywa potomstwa.

Pogajka – córka żubrzycy Poisencji II i byka Pogaja. Jest zdrowa i rośnie pod czujnym okiem mamy. To 110. osobnik urodzony w zagrodzie, która w OKL-u funkcjonuje od 1977 r.

Źródło: Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze