Młode artystki z głównymi nagrodami w międzynarodowym konkursie

14-letnia Rozalia i 11-letnia Marianna Piątkowskie, czyli młode artystki i podopieczne kaliskiej Fundacji Arte Ewa zdobyły główne nagrody na III Międzynarodowym Konkursie wokalnym w Izraelu. Gratulacje dziewczynkom złożył Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Podopieczne fundacji miały zapewniony udział w międzynarodowym konkursie oraz przelot i pobyt w Izraelu. III Międzynarodowy konkurs „Music of the World” odbył się w listopadzie 2020 r., w Izraelu, w Jerozolimskim Centrum Muzycznym. Jednak z uwagi na trwającą pandemię został zorganizowany online. Uczestniczyli w nim soliści oraz zespoły w różnych kategoriach i przedziałach wiekowych. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie dwóch różnych utworów muzycznych z różnych epok i stylów. W gronie solistów pierwsze miejsce (kategoria 12-15 lat) zdobyła Rozalia Piątkowska z Kalisza. Jej siostra Marianna Piątkowska zajęła trzecie miejsce (kategoria 9-11 lat). Wyróżnieni zostali także rodzice dziewczynek: Emilia Wrzos-Piątkowska – dyplom dla najlepszego nauczyciela konkursu i za aktywny udział, Zbigniew Piątkowski – za najlepszy akompaniament i aktywny udział.

Laureatom pogratulował Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza oraz przedstawiciele fundacji. Zbigniew Lesień, aktor, reżyser przez lata związany z kaliskim teatrem przypomniał, że pierwsze nagrody aktorskie zdobywał właśnie w Kaliszu i sukces podopiecznych fundacji jest dobrym prognostykiem dla ich kariery artystycznej. Spotkanie w Akceleratorze Kultury było kolejną okazją do zaprezentowania potencjału tego nowego na kulturalnej mapie Kalisza miejsca.Źródło: UM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter