Młode piłkarki z gratulacjami starosty

Starosta Kaliski Krzysztof Nosal i Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy spotkali się z piłkarkami Szkoły Podstawowej w Zakrzynie, które jeszcze przed wakacjami osiągnęły niesamowity sukces – zwyciężyły wojewódzki finał XI Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2021 zorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy "Wielkopolska".

Zawodniczki z powiatu kaliskiego przeszyły jak burza najpierw przez fazę półfinałową w Ostrzeszowie, a później powtórzyły ten sukces w fazie finałowej rozegranej w Centrum Sportu w Szamotułach. Włodarze Powiatu Kaliskiego podziękowali zawodniczkom za wysiłek i fantastyczną postawę, a także trenerowi Rafałowi Kaczmarkowi za konsekwetną pracę i świetne przygotowanie podopiecznych.

“Na ten sukces pracowaliśmy bardzo wytrwale. To wiele godzin i przebytych jednostek treningowych. Trudno w dzisiejszych czasach znaleźć dziewczyny, które są tak zaangażowane jak nasze piłkarki. Sukces jest o tyle wspaniały i niecodzienny, bo trenowaliśmy w trudnych warunkach, szczególnie zimą. Stworzyliśmy tutaj naprawdę fajną grupę dziewczyn, które razem się trzymają, wspomagają, nadają na wspólnych falach. Kiedy obserwuję ten klimat wśród naszych piłkarek to aż serce rośnie. Sam turniej był fantastyczny, bo dziewczyny naprawdę kapitalnie grały, ale tak jak mówiłem, to efekt ciężkiej, około 4-letniej pracy i niesamowity charakter. Mimo wszystko, nie narzucałem nigdy presji osiągania wyników za wszelką cenę. Przed meczami mówiłem dziewczynom, że mają przede wszystkim dobrze się bawić, integrować. Zawsze powtarzam, że najważniejsza jest gra i dobra zabawa, a wynik to tylko efekt końcowy” – podsumował trener Rafał Kaczmarek.

Skład zwycięskiej drużyny: Patrycja Kurzawa, Aleksandra Kurzawa, Patrycja Nowicka, Justyna Bugajna, Natalia Bugajna, Kinga Bruź, Roksana Kościelna, Martyna Zawadzka, Maria Matczak, Klaudia Janicka i Natalia Bruź.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter