Młodzi mistrzowie tenisa

W ostatni weekend maja rozegrano kolejną edycję Mistrzostw Kalisza Dzieci i Młodzieży w tenisie ˗ szóstą organizowaną wspólnie przez Sekcję Tenisa Kaliskiego Klubu Sportowego oraz Kaliskie Towarzystwo Tenisowe. Kaliskie zawodniczki i zawodnicy pokazali lwi pazur.

W sobotę i niedzielę, 29 i 30 maja, na kortach przy ulicy Łódzkiej rywalizowało ponad trzydziestu młodych adeptów tenisa, podzielonych na sześć kategorii wiekowych. W zmaganiach najmłodszych (do lat ośmiu) triumfował Patryk Żurek (PT Olimpia Poznań), a drugi był Kuba Nowak, 7-letni reprezentant KKS-u. W rywalizacji do lat dziewięciu równych sobie nie mieli tenisiści z Gnieźnieńskiej Akademii Tenisowej ˗ zwyciężyła Julia Dzięcioł, drugi był Daniel Sawa. W kategorii do lat dziesięciu nie zawiódł faworyt, reprezentant KKS-u ˗ Jakub Nowak, a tuż za nim uplasowała się Nina Kupczyk, klubowa koleżanka.

Kategoria U-12 okazała się również wewnętrzną rywalizacją reprezentantów kaliskiego klubu. Z roli faworytki skutecznie wywiązała się Natasza Kliber, drugie miejsce zajął Ignacy Okoń. W zmaganiach dziewcząt do lat czternastu puchar za pierwsze miejsce powędrował do Alicji Baraniak z Kępna. Druga była Anna Panek, reprezentantka KKS-u. W rywalizacji chłopców do lat czternastu pierwszy był reprezentant Kępna ˗ Mateusz Kryściak, a drugi kaliszanin Grzegorz Łuczak.

Organizatorzy Mistrzostw pragną podziękować wszystkim uczestnikom turnieju oraz osobom, które pomogły przy organizacji. Imprezę współfinansowało Miasto Kalisz. W gronie sponsorów znaleźli się również: Crispy Natural oraz Babolat, a ciasto zapewniła cukiernia Schultz.


Źródło: Urząd Miasta Kalisza; Fot.: KKS Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter