reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Młodzież z południowej Wielkopolski z sukcesami!

Znamy już najlepsze pomysły na zachęcenie seniorów do korzystania z konta w banku. W ostatnich dniach poznaliśmy również zwycięzców Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Wśród laureatów, finalistów i wyróżnionych znalazło się wielu młodych ludzi z południowej Wielkopolski.

W konkursie „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku” swoje pomysły przedstawiło blisko 3 tysiące uczniów i studentów z całej Polski. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie korzyści z posiadania konta w banku i pobierania na nie świadczeń z ZUS. Do wyboru mieli kilka kategorii: plakat, komiks, film oraz infografika lub materiał multimedialny.

Wyniki konkursu oraz opublikowane prace dostępne są na stronie internetowej konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”  https://www.zus.pl/o-zus/o-nas/kampania-bezpieczny-zdrowy-bezgotowkowy-/wyniki-konkursu-jak-zachecic-babcie-lub-dziadka-do-zlozenia-konta-w-banku-

W naszym regionie I miejsce w kategorii komiks, szkoły podstawowe, klasy 1-3, zajęły Milena Cichowicz, Agata Promna, ze Szkoły Podstawowej, im. Józefa Wybickiego w Liskowie, II miejsce w kategorii plakat, szkoły podstawowe, klasy 1-3, zajęły Aleksandra Pietrzykowska, Zofia Jaraczewska z Publicznej Szkoły Podstawowej, im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach, II miejsce w kategorii komiks, szkoły podstawowe, klasy 7-8, zajęła Weronika Konopczyńska, z Zespołu Szkół w Jerce, III miejsce, szkoły podstawowe, klasy 7-8, zajęła Aleksandra Łoza, ze Szkoły Podstawowej, im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gizałkach, II miejsce w kategorii komiks, szkoły ponadpodstawowe, Dominika Jarocka, Martyna Dąbrowska, Aleksandra Gniazdowska, z I Liceum Ogólnokształcące, im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie oraz wyróżnienie w kategorii infografika/materiał multimedialny otrzymała Katarzyna Reślińska, z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Jarocinie.

Do ogólnopolskiego finału Olimpiady awansowało 17 najlepszych trzyosobowych zespołów z całego kraju, które uzyskały minimum 20 punktów z testów wojewódzkich. Z terenu Wielkopolski do finału weszły aż dwie szkoły: Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2, im. Karola Libelta w Krotoszynie reprezentowany przez Monikę Waliszewską, Laurę Siamę i Natalię Ratajczak oraz II Liceum Ogólnokształcące, im. Mikołaja Kopernika w Lesznie z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w składzie: Zofia Wyrwińska, Daria Posypanko i Joanna Licha.

Była to ósma edycja olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Od roku szkolnego 2021/2022 olimpiada organizowana przez ZUS jest na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Oznacza to, że laureaci Olimpiady zwolnieni są z części pisemnej egzaminu zawodowego w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości. Ponadto, na zwycięzców czekają także indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na uczelnie oraz cenne nagrody rzeczowe.

Źródło: Gmina Dobrzyca

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze