baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

,,Młodzież zapobiega pożarom”- eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W minioną sobotę w Szkole Podstawowej w Goliszewie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Organizatorem eliminacji powiatowych OTWP był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

W turnieju wzięło udział blisko 50 osób, byli to zwycięscy poszczególnych kategorii wiekowych wyłonieni w eliminacjach gminnych. Pierwszym etapem rywalizacji był test pisemny składający się z 30 pytań. Na podstawie uzyskanych wyników z testu wyłoniono finalistów w trzech kategoriach: szkół podstawowych klasy I–IV, szkół podstawowych klasy V–VIII oraz szkół ponadpodstawowych. W drugiej części uczestnicy zmagali się z pytaniami ustnymi dotyczącymi m.in.– w zależności od grupy– sprzętu ratowniczo-gaśniczego, rodzajów środków gaśniczych, grup pożarów, systemów dostarczania wody na duże odległości, specjalistycznych grup ratowniczych czy udziału polskich strażaków w działaniach międzynarodowych.

Nad prawidłowym przebiegiem oraz weryfikacją wiedzy uczestników czuwała komisja egzaminacyjna, w skład której weszli funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu na czele z przewodniczącą jury mł. kpt. Agatą Janiszewską.

Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom, a zdobywcy czołowych miejsc także nagrody rzeczowe. Zwycięstwo w eliminacjach powiatowych gwarantuje przepustkę do dalszej rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” jest jedną z podstawowych form działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i komend Państwowej Straży Pożarnej. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Źródło: KM PSP Kalisz

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze