Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Młodzieżowa Misja Gospodarcza z wizytą w centrum logistycznym Adecon

Działania w ramach  jednego z kluczowych projektów edukacyjno-zawodowych Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu – Młodzieżowych Misji Gospodarczych, idą pełną parą. W dniach 16 i 18 stycznia 2024 uczestnicy projektu odwiedzili mury firmy Adecon –  jednego z partnerów 6. edycji MMG.

Firma Adecon jest operatorem logistycznym, wyspecjalizowanym w obsłudze ładunków w temperaturze kontrolowanej oraz ładunków niebezpiecznych. Siedziba główna mieści się w Dębe (koło Kalisza). Firma posiada także biura w Hamburgu, Gdyni, Berlinie, Warszawie i Wrocławiu. Adecon posiada własną flotę transportową, magazyny, skład celny, depot kontenerowy, agencje celne. Poprzez sieć partnerów realizuje przewozy na całym świecie. W swojej działalności skupia się również na spedycji morskiej, lądowej oraz lotniczej. Największym atutem firmy jest kadra doświadczonych specjalistów, otwartość na nietypowe, skomplikowane projekty.

W ramach wizyty młodzież poznała firmę od kuchni. Uczniowie zobaczyli m. in. zastosowania nowoczesnej technologii wykorzystywane w magazynach, pokaz transportera kontenerów, wózka widłowego oraz innych urządzeń prezentowanych przez firmę.  Ponadto młodzież uczestniczyła w ciekawej i pełnej niespodzianek prelekcji młodych, doświadczonych, pełnych pasji pracowników, którzy przedstawili firmę i jej różne gałęzie np. spedycję morską, lotniczą, drogową w sposób niezwykle fascynujący, z uwzględnieniem losowości zdarzeń, z którą borykają się na co dzień.  W ramach spotkania odbyły się również warsztaty z zakresu szeroko pojętej promocji i reklamy. 

Przebieg wizyt spotkał się z dużą aprobatą uczniów, którzy docenili atmosferę spotkania, luźne podejście prelegentów oraz ciekawe historie związane z branżą. Oto niektóre z opinii samych uczestników przedsięwzięcia:

„Podobała mi się atmosfera panująca na spotkaniu, oprowadzanie po firmie oraz to z jakim zaangażowaniem kadra opowiadała o tym czym się zajmują’’

,,Bardzo podobało mi się luźne podejście osób opowiadających o branży. Ich luźne wstawi i zabawne historie z życia były bardzo interesujące i sprawiły, że nie było to tylko siedzenie i słuchanie suchych faktów. Podobało mi się też kameralne grono składające się tylko z uczestników i osób prowadzących. Podeście Pań prowadzących zadania także było na plus, nie trzymały się one takiego oficjalnego podejścia tylko nawiązywały z nami kontakt’’

Zapewnione picie oraz przekąska. Ciekawy wykład od pracowników firmy, którzy emanowali pozytywną energią. Widać w nich było ogromną pasję i zaangażowanie. Upominek od firmy.”

Przed młodzieżą kolejne wizyty studyjne w firmach partnerskich, gdzie poznają inną perspektywę branży logistycznej, jej potencjał i możliwości. Podczas warsztatów rozwiną również kluczowe kompetencje oraz zdobędą nowe praktyczne doświadczenia. 

Przypomnijmy, że 6. edycja projektu edukacyjnego Młodzieżowe Misje Gospodarcze wystartowała w grudniu 2023 r a Patronat medialny nad wydarzeniem objęła nasza redakcja.

Partnerami tegorocznej edycji Młodzieżowych Misji Gospodarczych są:

 • Colian Logistic
 • ADECON
 • Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO
 • Uniwersytet Kaliski- Katedra Logistyki i Transportu Logistyka Kalisz; Logistyczne Koło Naukowe „TERMINAL”
 • Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu
 • RIG w Kaliszu
 • Izba Przemysłowo – Handlowa Południowej Wielkopolski
 • IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu,
 • W projekcie biorą udział uczniowie szkół:
 • Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica,
 • I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu,
 • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego”,
 • Technikum im. św. Józefa w Kaliszu,
 • ZSTE Kalisz,
 • II Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Kaliszu,
 • Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie

Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego poprzez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Źródło: Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze