Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Młodzieżowa Rada i Fundacja PlayPoint szkolą swoich rówieśników

Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza otrzymała 17 000 zł na realizację szkoleń i warsztatów dla młodzieży, które przeprowadza wraz Fundacją PlayPoint. Fundacja pomogła w stworzeniu koncepcji projektu oraz wspiera w jego koordynacji. Odbyły się już liczne warsztaty – zarówno dla młodzieżowych radnych, jak i uczniów kaliskich szkół.

Robert Gajor, prezes Fundacji PlayPoint, przeprowadził szkolenie dla radnych MRMK dot. umiejętności miękkich i tworzenia wystąpień publicznych. Odbyły się też zajęcia ze współpracy i komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami. Radni MRMK udali się także do różnych szkół, aby wykorzystać nabyte umiejętności jako prowadzący. Opowiadali o tym, dlaczego warto angażować się społecznie, a także wskazywali, jaką rolę pełni Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza w tkance społecznej miasta.

Wśród odwiedzonych dotychczas szkół znalazły się m.in. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Kaliszu czy Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu. Projekt będzie realizowany do końca tego roku.

Zadanie „Postawmy na młodzież” jest realizowane przez Projekt Poznań ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze