Redakcja portalu Latarnik Kaliski życzy w tym świątecznym czasie radosnych i rodzinnych świąt! 👨‍👩‍👧‍👦 Spędźcie je bezpiecznie w gronie najbliższych osób w spokoju i zdrowiu, a przede wszystkim pośród gwarnych rozmów oraz uśmiechów, by w kolejny rok wejść z optymizmem i nadzieją! 🎄 Zbierzcie siły, odpocznijcie i razem z nami podtrzymujcie światło Latarnika! Wszystkiego dobrego i góry prezentów - niekoniecznie tych materialnych! 🎅

Młodzieżowe drużyny z Kalisza w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek

Od piątku rozpoczyna się rywalizacja w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek, będących pierwszym wyzwaniem na drodze do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Kaliskie juniorki z Energi MKS Kalisz zmierzą się z Energetykiem Poznań, UKS-em Szamotulanin Szamotuły i UKS-em ZSMS Poznań.

Trzon zespołu juniorek tworzą uczennice ostatniej klasy VII LO SMS w Kaliszu. W decydujących rundach rozgrywek wojewódzkich i ogólnopolskich wesprą je również cztery zawodniczki trenujące na co dzień w centralnym SMS-ie w Szczyrku. Zakwalifikowały się do turnieju finałowego mistrzostw województwa dzięki wygraniu grupy eliminacyjnej nr 2 w pierwszym etapie i okazały się lepsze od zespołów SPS Volley Piła, KS Volley Turek i SPS Volley Piła II. W grupie zdobyły 17 punktów tracąc tylko jednego seta.

Jak tłumaczą przedstawiciele kaliskiego klubu – przygotowania do nowego sezonu i sama praca z młodymi zawodniczkami w trakcie jego trwania nie były łatwe. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią wszyscy musieli dostosować wiele elementów życia do nowej rzeczywistości.  Podobnie było z treningami grup młodzieżowych, choć te wywodzące się z SMS-ów były zakwalifikowane jako sport wyczynowy, co pomagało w organizacji zajęć. Dziewczyny musiały zadowolić się 10 godzinami zajęć tygodniowo, zamiast 16, ale w obecnej sytuacji ważna była sama możliwość regularnego treningu. O przygotowaniach i perspektywie przed turniejem opowiedziała trenerka naszych juniorek, Anna Duma-Lalek:

“Jest to dla nas ciężki sezon, ponieważ pandemia, która zaistniała nam od wiosny spowolniła trochę i zaburzyła nam cykl treningowy. Nie mogliśmy np. możliwości zorganizowania obozów, które do tej pory regularnie realizowaliśmy. Oczywiście zastąpiliśmy to przygotowaniami wyłącznie na miejscu, ale musieliśmy nasz plan dostosować do dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Co do turnieju, myślę, że powinno być dobrze. Będziemy się wszyscy starali, żeby sukces był tak duży jak w poprzednim roku – Mistrzostwo Polski, ale najpierw musimy skupić się na finałach wojewódzkich, a dopiero później kolejnych fazach.”

Pierwszy mecz rozegrany zostanie w piątek, 19 lutego o 18:30. Planowana jest transmisja z turnieju.Źródło: Energa MKS Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Latarnik24

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter