Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Młodzieżowe Misje Gospodarcze 2022 wystartowały!

Młodzieżowe Misje Gospodarcze to autorski projekt edukacyjno-zawodowy CWRKDiZ w Kaliszu, który łączy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz pracodawców. Zadaniem uczniów jest wypracowanie propozycji rozwiązań dla konkretnej branży. Dzięki temu firmy poznają perspektywę młodzieży, a uczniowie potencjalnych pracodawców.

16 marca br. odbyła się uroczysta inauguracja programu. W murach Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu, zagościły wszystkie drużyny wraz z opiekunami z terenu Południowej Wielkopolski, a także reprezentanci Partnerów projektu.

Tegoroczna, czwarta już edycja, dedykowana jest branży spożywczej. Jej celem jest promocja branży w subregionie kaliskim jako dobrego miejsca rozwoju zawodowego.
Dwanaście zespołów uczniów ze szkół ponadpodstawowych z subregionu kaliskiego (9 szkół) przy wsparciu studentów Akademii Kaliskiej pracować będzie nad rozwiązaniami w zakresie komunikacji i rekrutacji młodych pracowników
– mówiła Magdalena Sekura-Nowicka, Dyrektor Centrum.

W ramach projektu, oprócz warsztatów z zakresu projektowania rozwiązań, uczestnicy będą mieli możliwość poznania swoich mocnych stron i talentów, a podczas wizyt u pracodawców, będą mieli okazję zobaczyć firmę „od podszewki”, porozmawiać z osobami decyzyjnymi, sprawdzić jak w dzisiejszych czas funkcjonuje biznes. Udział w projekcie zakłada wysokie zaangażowanie uczniów i studentów w poszukiwanie i wypracowanie jednocześnie konkretnych rozwiązań dla firm biorących udział w projekcie. O efektach tych prac przekonamy się już w czerwcu podczas uroczystej gali podsumowującej zmagania młodzieży.

Liczymy na to, że młodzież podczas realizacji swoich zadań skupi się szczególnie na rozwoju kompetencji przyszłości, chociażby takich jak współpraca w zespole, krytyczne myślenie, czy umiejętność podejmowania decyzji. Jako pracodawcy wiemy, że są to umiejętności dość mocno poszukiwane dzisiaj u kandydatów do pracy – podkreślił Marek Nowacki, Prezes Zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu, Partnera inicjatywy.

Projekt realizowany jest w terminie marzec-czerwiec 2022.

Tegoroczni Partnerzy projektu:
Nestle Polska S.A.
Regionalna Izba Gospodarcza w Kaliszu
Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski – Stowarzyszenie w Kaliszu
Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego

Zaangażowane szkoły:

  1. Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie
  2. Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie
  3. Zespół Szkół nr 1 w Liskowie
  4. I Liceum Ogólnokształcące im A. Asnyka w Kaliszu
  5. Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu
  6. Technikum św. Józefa w Kaliszu
  7. Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim
  8. Zespół Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie
  9. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach

Projekt jest w pełni finansowany z środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego poprzez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Źródło: Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze