Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Młodzieżowe Misje Gospodarcze wystartowały po raz szósty!

W piątek 8 grudnia odbyła się uroczysta inauguracja programu edukacyjno-zawodowego Młodzieżowe Misje Gospodarcze. 6. edycja projektu dedykowana jest branży logistycznej w subregionie kaliskim. Biorą w niej udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z południowej Wielkopolski oraz studenci Uniwersytetu Kaliskiego.


MMG to przedsięwzięcie, które łączy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz pracodawców. Tym razem zadaniem uczniów jest wypracowanie i wdrożenie akcji promującej potencjał i możliwości branży logistycznej wśród rówieśników. Na wdrożenie wypracowane pomysłu i realizację akcji promocyjnej w swojej szkole uczniowie otrzymają środki finansowe przekazane przez zaangażowane przedsiębiorstwa.
Uczestnicy wzmocnią kompetencje przyszłości ze szczególnym naciskiem na kreatywność, krytyczne myślenie, kompetencje cyfrowe i współpracę zespołową.

W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na aspekt rozwojowy młodzieży w projekcie. Od pięciu edycji przyglądamy się temu obszarowi i z roku na rok widzimy, że największą wartością, nie tylko dla uczestników, ale również dla pracodawców biorących udział w przedsięwzięciu, stanowi sama droga – proces, jaki młodzi ludzie przechodzą przez cały okres trwania projektu. Wszystkie strony tego procesu zwracają każdorazowo uwagę na rozwój m. in. takich kompetencji jak: współpraca w zespole, krytyczne myślenie, analiza i synteza danych, podejmowanie decyzji, efektywna komunikacja, czy umiejętności negocjacyjne – mówiła Magdalena Sekura-Nowicka, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.


W swoim wystąpieniu Pan Tomasz Gałęzka, prezes Zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej, zwrócił uwagę na to, że wiążąc swoją karierę zawodową w przyszłości z branżą logistyczną, młodzi ludzie inwestują nie tylko w stały rozwój, ale również zapewniają sobie dobry start i stabilną pozycję na rynku pracy. – Południowa Wielkopolska to przede wszystkim przemysł i transport, to firmy o zasięgu międzynarodowym, gdzie są w stanie przyjąć każdą ilość pracowników z takim wykształceniem – podkreślał.


Uczestnicy 6. edycji MMG mieli okazję również wziąć udział w wykładzie wprowadzającym w szeroko pojętą logistykę, oraz w warsztatach integracyjnych, których efektem było zapoznanie się uczniów szkół ponadpodstawowych ze studentami – mentorami z Logistycznego Koła Naukowego „TERMINAL”, oraz opracowanie pomysłów na pracę swoich zespołów podczas projektu.


Ponadto młodzież zwiedziła Pracownie Logistyczne Uniwersytetu Kaliskiego, o których szerzej opowiedzieli wcześniej – dr Łukasz Mikołajczyk, Dyrektor Administracyjny UK oraz dr Leszek Szczupak Kierownik Katedry Transportu i Logistyki UK.


Partnerami tegorocznej edycji projektu są:
Uniwersytet Kaliski (Katedra Logistyki i Transportu Wydziału Nauk Społecznych), Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Logistyczne Koło Naukowe „TERMINAL”,
Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski,
Regionalna Izba Gospodarcza w Kaliszu,
Adecon Sp. z o.o.,
Colian Logistic Sp. z o. o.,
Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o. o.,
W projekcie bierze udział 40 uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Południowej Wielkopolski:
IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu,
Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu,
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu,
Technikum im. św Józefa w Kaliszu,
Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich im. Janka Bytnara “Rudego” w Kaliszu,
Zespół Szkół Techniczno – Elektronicznych w Kaliszu,
II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu
Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie

Oraz 10 studentów z Logistycznego Koła Naukowego „TERMINAL” Uniwersytetu Kaliskiego, którzy pełnią rolę opiekunów – mentorów dla młodszego koleżeństwa.
Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i realizowany przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

źródło: CWRKDiZ

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze