Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Mobilny robot rehabilitacyjny zasilił kaliski szpital

500 tysięcy złotych wart jest nowoczesny stół do pionizacji – mobilny robot rehabilitacyjny do kończyn dolnych, który otrzymał Oddział Rehabilitacyjny w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu.

Sprzęt trafił do placówki 7 grudnia, a jego zakup dofinansowany został z Funduszu Medycznego – subfunduszu terapeutyczno-innowacyjnego.

Zakupiony sprzęt to zaawansowane technicznie urządzenie, które umożliwia dynamiczną pionizację i usprawnianie ruchowe kończyn. System stymuluje odruchy fizjologicznego kroczenia, umożliwiając wczesną mobilizację i skuteczną terapię dla pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi i krążeniowymi z równoczesną pionizacją.

Wniosek złożony przez kaliski szpital do Ministerstwa Zdrowia, został rekomendowany do dofinansowania w ramach konkursu „FM-STI.01.REHABILITACJA.ROBOTY.2023” na dofinansowanie dotyczące realizacji zadania, polegającego na wsparciu rozwoju innowacyjnych rozwiązań służących do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie doposażenia podmiotów leczniczych w urządzenia robotyczne do rehabilitacji.

Źródło: Facebook/Szpital Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze