reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Moc atrakcji w trakcie VII Święta Ulicy Kościelnej!

To prawdopodobnie jedna z najstarszych ulic w Opatówku, a już dziś rozpoczyna się jej święto – VII Święto Ulicy Kościelnej. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się od godz. 14:00 pod hasłem „Podróż do XIX-wiecznego Opatówka”.

W programie wydarzenia znajdziemy przemarsz żołnierzy i rekonstruktorów z XIX wieku, inscenizację historyczną oraz piknik historyczny. Początek zaplanowano o godz. 14:00 pod Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, skąd nastąpi przemarsz na plac przy Bibliotece. Przygotowano także szereg wydarzeń towarzyszących, m.in. animacje, konkursy, zabawy dla dzieci i młodzieży, spacer turystyczny po ulicy i inne – szczegóły na plakacie.

Na finał Święta zaplanowano Koncert Fortepianowy, który rozpocznie się o godz. 18:00 w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Wystąpi pianista Jaime Peñate Conde (Hiszpania), a w programie koncertu znajdą się utwory F. Chopina i I. Albéniza.

Głównym Organizatorem Święta jest Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka”. Współorganizatorami są: Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku, Muzeum Historii Przemysłu, Stowarzyszenie Stacja Inspiracja i Stowarzyszenie LGD-7 Kraina Nocy i Dni. Partnerami wydarzenia są OSP Opatówek i Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku. Patronem medialnym jest Latarnik Kaliski. Święto odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Kaliskiego i Burmistrza Gminy Opatówek. 

Projekt dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.
Koncert dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Fot. R. Saganowski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze