Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Moc wydarzeń na 100-lecie urodzin Wisławy Szymborskiej. Które wybierzesz?

Konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży, warsztaty z kolaży i poetycki wieczór ze znanymi gośćmi. „Wieczór autorski bez autora” to inicjatywa, której celem jest przybliżenie kaliskiej publiczności niesamowitego świata Wisławy Szymborskiej.

„Jak ważny był Kalisz w życiu rodziny Szymborskich? Bardzo ważny! – tłumaczy Adam Kupaj, aktor kaliskiego Teatru, organizator wydarzenia – Niewiele osób wie, że pochodzący z Czartek Wielkich ojciec przyszłej noblistki, Wincenty, ukończył Męskie Gimnazjum Klasyczne, czyli dzisiejsze I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu”.

Program:

27.11 – Konkurs Recytatorski Wierszy Wisławy Szymborskiej, Scena Kameralna Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. W konkursie udział wezmą uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Kalisza  wydarzenie zamknięte.

27.11 / 18:00 Warsztaty z kolaży i wyklejanek, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Warsztaty poprowadzi Ewa Kopeć  odbiór wejściówek w Galerii, liczba miejsc ograniczona.

7.12 / 18:00 Salon Poezji „Wieczór autorski bez autora”, Scena Nowy Świat, ul. Nowy Świat 28-30 (Stara Aula UAM).

Gościem specjalnym wieczoru będzie Krzesimir Dębski – wybitny polski kompozytor, który skomponował muzykę do wierszy Wisławy Szymborskiej. Na scenie zobaczymy również aktorów kaliskiego Teatru: Malwinę Brych, Krystynę Horodyńską, Aleksandrę Lechocińską, Izabelę Wierzbicką, Zbigniewa Antoniewicza, Karola Biskupa i Michała Wierzbickiego.

Podczas wieczoru zobaczymy Wisławę̨ Szymborską w trzech odsłonach: młodą, dojrzałą oraz kobietę̨ u schyłku życia. Przyjrzymy się̨ rożnym okresom jej twórczości; od wczesnych wierszy po ostatnie, aby jak najlepiej pokazać twórczą drogę̨ pisarki, przyjrzeć́ się̨ jej inspiracjom oraz ludziom, którymi się̨ otaczała. Towarzyszyć́ jej będą̨ m.in Zbigniew Herbert oraz Kornel Filipowicz. Wiersze będą̨ stanowiły filar dramaturgiczny, który opleciony zostanie utworami epistolograficznymi.

Po salonie odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Krzesimirem Dębskim oraz prof. dr hab. Piotrem Łuszczykiewiczem.

Podczas wydarzenia będzie można zakupić książki, których bohaterką jest Wisława Szymborska. (Wydawnictwo ZNAK).

Darmowe wejściówki na wydarzenie będą dostępne w Kasie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w piątek, 1 grudnia od godz. 15:00. Liczba wejściówek jest ograniczona, nie obowiązują rezerwacje miejsc, można odebrać maksymalnie 2 wejściówki na osobę.

11.12 Pokaz Talentów, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu. Pokaz finalistów konkursu recytatorskiego  wydarzenie zamknięte. 

„Nasz projekt to nie tylko spotkanie z twórczością noblistki, ale również możliwość dzielenia się pasją do literatury w gronie osób, które cenią piękno słowa.  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to wyjątkowe wydarzenie. Bądźmy razem, aby celebrować jubileusz 100-lecia urodzin Wisławy Szymborskiej w Kaliszu!” – dodaje Adam Kupaj.

Organizatorzy: Urząd Miasta Kalisza, Fundacja Ambasada Kultury. Współorganizator: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Partnerzy wydarzenia: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu. Sponsorzy: Społem PSS w Kaliszu, Świat Optyki w Kaliszu, Hampton by Hilton Kalisz. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza Krystiana Kinastowskiego.

Źródło: Organizatorzy

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze