reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

„Mocni Miłością” organizaują kurs opieki nad osobami starszymi

Fundacja MOCNI MIŁOŚCIĄ po raz 10 zaprasza na Kurs w zakresie opieki, pielęgnacji i rehabilitacji osób starszych i przewlekle chorych. Kurs skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby nabyć takie umiejętności, ponieważ mają pod swoją opieką osoby chore lub starsze, jak członkowie rodzin, znajomi czy sąsiedzi.

Do niesienia pomocy potrzebne są osoby świadome potrzeb osób chorych, przygotowane do kontaktu z osobami cierpiącymi, nie w pełni sprawnymi czy starymi. Kursanci w ciągu 3 miesięcy zdobędą wiedzę teoretyczną uczestnicząc w 26 godzinach wykładów i praktyczną, którą da im 7,5 godziny zajęć praktycznych. Wykładowcami będą wykwalifikowani specjaliści: lekarz, rehabilitant, ratownik medyczny, psycholog, terapeuci, dietetyk, pracownik socjalny, pielęgniarka, specjalista BHP, koordynator wolontariatu, prawnik i ksiądz.

Fundacja realizuje kurs wspólnie z Akademią Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu oraz Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Babina 1 w Kaliszu, w którym będą odbywać się zajęcia. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 września o godzinie 18.30 w Kościele pw. Św. Matki Teresy z Kalkuty, przy ul. Szewskiej 1 na osiedlu Ogrody. Zgłoszenie uczestnictwa przyjmowane są na adres kontakt@mocnimiloscia.pl a także na miejscu. Więcej o działaniach fundacji można przeczytać w wywiadzie, który przeprowadziliśmy jakiś czas temu.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze