Modernizacja Elektrociepłowni Piwonice

Wykorzystywane w elektrociepłowni kotły węglowe zostaną wymienione na kotły z gazem ziemnym. Decyzję o modernizacji podjęła Energia Kogeneracji w ramach planów EKO. Jest to inwestycja warta dziesiątki milionów, która ma na celu wspieranie jednostek wytwórczych, by były nowoczesne i bazowały na gazie ziemnym w procesie uzyskiwania energii elektrycznej i ciepła.

Inwestycja opiera się na dwóch zadaniach: pierwsze – budowa kotłowni rezerwowo-szczytowej, która jest w trakcie organizacji, drugie – budowa układu kogeneracyjnego z dwoma silnikami gazowymi, co znajduje się na końcowym etapie postępowania przetargowego. Dzięki inwestycji Kalisz wzbogaci się o nowoczesny zakład eksploatujący instalacje i urządzenia światowych liderów technologii ciepłowniczych. W ramach przedsięwzięcia cały zakład zostanie zmodernizowany co przyczyni się do wielu zmian, zwłaszcza w kwestii ochrony środowiska i dalszego rozwoju systemu ciepłowniczego w Kaliszu.

Źródło: KPM

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter