Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Modernizacja kamienicy przy ulicy Pułaskiego

Kamienica nr 28 przy ulicy Pułaskiego została wyremontowana dzięki pomocy dotacji dla właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości położonych w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Pracami modernizacyjnymi objęte były elewacje frontowa i tylna, jak również klatka schodowa.

Zakończony został nabór wniosków na udzielenie w 2024 r. dotacji z Budżetu Miasta na wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie lub przebudowie, lub prac konserwatorskich i prac restauratorskich w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji. Wpłynęło 27 wniosków na prace o łącznej wartości 6.566.798,56 zł, z czego 2.839.663,81 zł to kwota wnioskowanych dotacji. Wnioski dotyczą remontów dachów, elewacji, klatek schodowych, wymiany okien i drzwi, termomodernizacji, modernizacji podwórek, balkonów, bram i piwnic.

Do 5 grudnia można składać wnioski o udzielenie dotacji z budżetu Kalisza w 2024 roku na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków położonych na terenie miasta Kalisza, niestanowiących jego wyłącznej własności. Szczegółowych informacji udziela Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze