Modernizacja okolic dworca PKP

Etap realizacji inwestycji 100%
Koszt inwestycji
0
mln. zł

W ramach projektu miasto wybudowało m.in. około 200 miejsc parkingowych. To przede wszystkim ogólnodostępne parkingi, w tym typu park&ride oraz kiss&ride. Osoby dojeżdżające do Kalisza mogą tutaj zostawić swój pojazd i przesiąść się choćby do autobusu, czy na rower miejski. Centrum przesiadkowe powstało na powierzchni blisko 3,5 hektara. Utwardzone zostało około 2,7 hektara. Przy dworcu PKS powstała nowa droga dojazdowa, którą można dojechać do ulicy Wrocławskiej oraz nowe perony. Jest także energooszczędne oświetlenie, monitoring, zieleń oraz mała architektura. Inwestycja obejmuje także montaż dziesięciu tablic dynamicznej informacji pasażerskiej oraz sześciu biletomatów na terenie miasta. Za budowę odpowiada Zakład Usługowo – Handlowy Włodzimierz Chabierski ze Złotnik Wielkich (lider konsorcjum), Przedsiębiorstwo DIR Sp. z o.o. z Pawłówka i EKO-NAJ Artur Różewicz z Kalisza.

Inwestycja to część projektu wspartego środkami z UE – „Rozwój niskoemisyjnego systemu komunikacji publicznej Miasta Kalisza wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego zwiększającą jego energooszczędność”

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter